در روزهای همه گیری کرونا، چگونه به سینما برویم؟

به گزارش مجله حقوق، در روزگاری که بیماری جمعی فراگیر شده کسب و کار و صنعتی از اثرات آن در امان نمانده است. ساخت تمامی فیلم ها و سریال ها به حالت تعلیق درآمده و تمامی جشنواره ها و فستیوال های سینمایی تعطیل شده اند و زمان برگزاری آنها برای آینده دور معین شده است. حتی مراسم اسکار و فستیوال کن به تعطیلی رسید.

در روزهای همه گیری کرونا، چگونه به سینما برویم؟

یکی از راه هایی که برای نجات این صنعت پیش گرفته شد، پخش آنلاین فیلم های سینمایی بود که می توان از آن به عنوان تجربه موفقی نام برد.

اما حالا تصمیم هایی برای بازگشایی سینماها گرفته شده است. براساس موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا، سینماهای سراسر کشور از روز یکم تیرماه پس از حدود چهار ماه تعطیلی بازگشایی می شوند.

و حتی برای دعوت بیشتر مردم به سینما رفتن، طرح بلیت نیم بها به مدت سه روز از زمان بازگشایی سالن های سینما اجرا می گردد.

اما اگر تصمیمی برای رفتن به سینما دارید چه مواردی را باید رعایت کرد؟

بلیط خود را آنلاین بخرید

برای رفتن به سینما و تماشا فیلم روی پرده به این نکته توجه کنید که در زمان فیلم تماشا را هنگامی معین کنید که خلوت تر از دیگر ساعت ها باشد و ساعت هایی را انتخاب که استقبال کمتری از آن می گردد. نکته دیگر این است که حتما بلیط را آنلاین بخرید.

خوراکی ممنوع

از خوردن خوراکی و نوشیدن و سیگار کشیدن بپرهیزید. مدت ها است که خوردن بعضی خوراکی ها در سالن سینما ممنوع شده است اما ورود بعضی خوراکی ها آزاد است. سعی کنید قبل از رفتن به سینما غذای خود را در خانه بخورید و اگر قصد خرید نوشیدنی دارید آن را از قبل سینما رفتن تهیه و ضدعفونی کنید و با رعایت نکات بهداشتی با خود ببرید که با آن تماس دست نداشته باشید.

ماسک بزنید

زمانی که در شهر ووهان چین شیوع کرونا بالا رفت افراد سالم هم ماسک می زدند و همین رویه می تواند تعداد مبتلایان را به شدت کاهش دهد مخصوصا در فضاهای بسته ای همانند سینما. نکته مهم در استفاده از ماسک این است که به ماسک خود دست نزنید و تا زمانی که از محیط خارج نشدید ماسک را از صورت برندارید.

سیگار نکشید

برای دوری از مبتلا شدن به کرونا واجب است که دست های خود را مرتب شست وشو دهید چون که برخورد دست با سایر اجسام آن را سرشار از آلودگی می نماید. در زمان سیگار کشیدن ناگزیر هستید از انگشتان بهره ببرید. در این شرایط که ممکن است دست شما در زمان استفاده از سیگار به پاکت و فندک تماس داشته باشد بهتر است پیش و بعد از تماشا فیلم سیگار نکشید.

برای ورود به سالن عجله نکنید

هنگام راه رفتن در جهت ورود به سالن و پیش از آن مراقب باشید دست های تان کمترین برخورد را با اطرافتان داشته باشد و فاصله اجتماعی را با افراد در صف رعایت کنید. در زمان نزدیک آغاز فیلم معمولا اجتماعی انسانی برای ورود به سالن زیاد می گردد. در این زمان سعی کنید فاصله خود را با افراد منتظر رعایت کنید و برای رفتن به داخل سالن عجله ای نکنید.

دسته جمعی سینما نروید

اگر برای شما پیش از این سینما رفتن یک سرگرمی دسته جمعی بوده و دوستانتان را برای با هم رفتن سینما دعوت می کردید بهتر است در این روزها با دوستان محدود این تصمیم را بگیرد. حتی زمانی بدی نیست که تنها رفتن به سینما را تجربه کنید.

در این باره بخوانید:

حکایت آخرین فیلم بهمن فرمان آرا؛ حکایت دریا

نگاهی به کارنامه جعفری جوزانی؛ کارگردانی که فیلم هایش مهم است

مهم ترین فیلم های ایرانی با موضوع زنان که باید ببینید

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 5 بهمن 1400 بروزرسانی: 5 بهمن 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 1194

به "در روزهای همه گیری کرونا، چگونه به سینما برویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در روزهای همه گیری کرونا، چگونه به سینما برویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید