جنجال تازه ایلان ماسک : من یک آدم فضایی هستم

به گزارش مجله حقوق، یورو نیوز: ایلان ماسک به تازگی در جریان حضورش در رویداد ویوا تک (Viva Tech) در پاریس گفت که یک بیگانه (Alien) است و کسی او را باور نمی کند.

جنجال تازه ایلان ماسک : من یک آدم فضایی هستم

مجری برنامه از او در خصوص شایعاتی که می گویند ایلان ماسک منشا فرازمینی دارد سوال کرد و رئیس تسلا و اسپیس ایکس خندید و پاسخ داد: من یک بیگانه هستم. بله. من مدام می گویم که یک بیگانه هستم، اما هیچ کس مرا باور نمی کند. قابل ذکر است، این بخشی از جلسه ای تحت عنوان همه آنچه که همواره می خواستید درباره ایلان ماسک بدانید، اما می ترسیدید بپرسید بود که از عنوان یک فیلم وودی آلن الهام گرفته شده است.

ماسک به صورت مجازی در این برنامه صحبت کرد و گفت که از آنجایی می خواهد در جشن فارغ التحصیلی پسرش شرکت کند، نمی تواند شخصا در آنجا حضور داشته باشد.

به نقل از ان دی تی وی، در بحث درباره موجودات فضایی روی زمین، او ادامه داد: مردم اغلب از من می پرسند که آیا فکر می کنم موجودات فضایی روی زمین هستند، من هیچ مدرکی از موجودات فضایی ندیده ام. اگر می دیدم، آن ها را روی پلتفرم ایکس قرار می دادم. او ادامه داد: شاید ما در این کهکشان تنها هستیم، شاید فقط ما هستیم و آگاهی ما به شدت شکننده است.

مدیرعامل اسپیس ایکس بعلاوه در خصوص منظره شرکت خود و کوشش خود برای زندگی در مریخ صحبت کرد. هدف بلندمدت اسپیس ایکس این است که زندگی را چند سیاره ای کند. ما باید به یک تمدن چند سیاره ای پایدار تبدیل شویم. این اولین بار در تاریخ زمین است که امکان انجام این کار وجود دارد. این قابلیت ممکن است فقط برای مدت کوتاهی ممکن باشد.

او گفت: چیزی روی زمین، حیات را آنگونه که ما می شناسیم از بین می برد و بقای طولانی مدت و هوشیاری ما مستلزم جابجایی به مریخ و ماه است.

سوالاتی در خصوص هوش مصنوعی (AI) و کسب و کار او در این حوزه نیز مطرح شد. او با انتقاد از شرکت اُپن ای آی (OpenAI) و جمنای (Gemini) گوگل، گفت: مهم است که هوش مصنوعی به گونه ای آموزش داده گردد که راستگو باشد و از نظر سیاسی درست نباشد. صحت سیاسی اغلب به سادگی درست نیست، و این بدان معناست که شما هوش مصنوعی را طوری برنامه ریزی می کنید که دروغ بگوید و من فکر می کنم که صداقت برترین سیاست است.

منبع: انتخاب
انتشار: 7 خرداد 1403 بروزرسانی: 7 خرداد 1403 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 1566

به "جنجال تازه ایلان ماسک : من یک آدم فضایی هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال تازه ایلان ماسک : من یک آدم فضایی هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید