جایگاه جاودانگان در فاز 5 و 6؛ تشریح آینده دنیای سینمایی مارول

به گزارش مجله حقوق، کوین فایگی پس از برآورد های فراوان درباره آینده دنیای سینمایی مارول، برنامه کامل فاز 4 و 5 و هم چنین سه فیلم از فاز 6 را مطرح و معرفی کرد. میان این اطلاعات هیجان انگیز غیبت جاودانگان احساس می شد. پس آینده این تیم در حماسه چندجهانی چگونه رقم می خورد؟

جایگاه جاودانگان در فاز 5 و 6؛ تشریح آینده دنیای سینمایی مارول

دنیای سینمایی مارول با سرانجام یافتن حماسه بی نهایت، با فاز 4 خود جلو رفت که داستان شخصیت های قبلی را ادامه داد و قهرمانان، شروران، مفاهیم و رویدادهای نوی را معرفی کرد. با این حال، فاز 4 کمی نامرتبط و مبهم به نظر می رسید، آینده دنیای سینمایی مارول ناتعیین بود و این ابهامات هم چنان درباره گروه جاودانگان به شکل جدی وجود دارد.

تیم اصلی انتقام جویان دیگر فعال نیست و دنیای سینمایی مارول یک تیم ابرقهرمانی نو را در فیلم جاودانگان به کارگردانی کلوئی ژائو معرفی کرد. این تیم بیش از هر تیم دیگری در دنیای سینمایی مارول قدمت دارد. جاودانگان موجوداتی هستند که از طریق یک سلستیال به نام آریشم ساخته شده و قرن ها پیش به زمین فرستاده شدند تا از آن در برابر دویانت ها، همتایان شیطانی خود محافظت کنند. دویانت ها شکست خوردند و جاودانگان روی زمین ماندند و منتظر نشانه ای برای بازگشت به خانه بودند. آن ها در این مدت به بشریت کمک کردند تا تکامل یابد، اگرچه اجازه نداشتند که در درگیری های آن ها دخالت کنند. جاودانگان چندین دهه بعد پس از مرگ رهبرشان، آژاک (سلما هایک) و با بازگشت دویانت ها و نزدیک شدن به یک رویداد آخرالزمانی به نام ظهور که حول تولد یک سلستیال نو به نام تیاموت در مرکز زمین بود دوباره با هم متحد شدند. جاودانگان بازمانده پیروز شدند جلوی تولد تیاموت را بگیرند. تیم به دو گروه تقسیم شد و فیلم تماشاگران را با یک تعلیق بزرگ رها کرد.

در سرانجام جاودانگان، سرسی (جما چان)، فاستوس (برایان تایری هنری) و کینگو (کمیل نانجیانی) تصمیم گرفتند روی زمین بمانند اما آریشم آن ها را با خود برد تا درباره اعمالشان قضاوت کند و ببیند که آیا انسان ها ارزش نجات دادن دارند یا خیر. در این حین، تنا (آنجلینا جولی)، مک کاری (لورن ریدلوف) و دروگ (بری کیوگن) زمین را در دومینو ترک کردند و با اروس یا همان استارفاکس (هری استایلز) روبه رو شدند که یکی دیگر از جاودانگان بود که پیشنهاد کرد تا در یافتن بقیه افراد به قهرمانان فیلم کمک کند. جاودانگان با فیلم های قبلی دنیای سینمایی مارول متفاوت و کاملا تفرقه انگیز بود و دنیای سینمایی مارول تا به امروز نتوانسته داستان و شخصیت های آن را یکپارچه کند و رویدادهای فیلم خود را نادیده گرفته و علامت سوال بزرگی را درباره آینده آن ها باقی گذاشته است. علاوه بر این، غیبت جاودانگان در بقیه برنامه های حماسه چنددنیای، آینده آن ها را پیچیده تر نیز خواهد کرد.

آیا جاودانگان 2 ساخته خواهد شد؟

مارول برای رد یا تایید ساخت دنباله ها خیلی وسواس به خرج نمی دهد اما نسبت به جاودانگان این گونه نبوده است. فیلم جاودانگان با توجه به لحن تاریک، سرعت آهسته و عناصر دیگر خود، با نقدهای متفاوتی روبه رو شد و تا به امروز به عنوان کم امتیازترین فیلم دنیای سینمایی مارول شناخته می شود و منتقدان مضامین و جلوه های بصری آن را ستایش اما از سرعت، داستان و توسعه شخصیت های آن انتقاد کردند.

جاودانگان در گیشه بهتر از فیلم های قبلی دنیای سینمایی مارول در فاز 4 عمل کرد اما این موضوع به تنهایی برای ساخت دنباله کافی نبود. رایان و کاز فیرپو، فیلم نامه نویسان جاودانگان، اندکی پس از انتشار فیلم، علاقه خود را به ساخت سریال پیش درآمدی برای دیزنی پلاس ابراز کردند اما از آن زمان تا به امروز هیچ به روزرسانی درباره آن صحبت ها صورت نگرفته است.

فایگی در این مدت اشاره کرد که او و تیمش برای بررسی بیشتر شخصیت اروس و دستیارش، پیپ ترول (با صدای پاتون اسوالت) هیجان زده هستند. بنابراین آینده جاودانگان تعیین نیست. هنوز امیدهای زیادی به ساخت جاودانگان 2 وجود دارد اما شاید زمان زیادی طول بکشد تا بینندگان از آینده سرسی و همراهانش باخبر شوند.

بازگشت جاودانگان در دیگر فیلم های فاز 5 و 6؟

استودیوی مارول در سال 2022 با دست پر به سالن کامیک کان سن دیگو بازگشت و کوین فایگی همان طور که انتظار می رفت، سورپرایزهای زیادی برای به اشتراک گذاشتن داشت. فایگی در طول این پنل اعلام نمود که فاز 4 دنیای سینمایی مارول با پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه به سرانجام خواهد رسید و مرد مورچه ای و زنبورک: قلمرو کوانتومی آغازگر فاز 5 خواهد بود.

او هم چنین توضیح داد که فاز 5 نیر مانند فاز 4 از فیلم ها و سریال های تلویزیونی تشکیل می شود و به نظر می رسد که هیچ شکافی در آن وجود ندارد. فایگی در آخر نیز سه فیلم از فاز 6 را معرفی کرد که دو مورد از آن ها آثار بزرگی هستند که حماسه چنددنیای را به سرانجام می رسانند: چهار شگفت انگیز، انتقام جویان: جنگ های مخفی و انتقام جویان: سلسله کنگ.

این صحبت ها هیجان انگیز بودند اما فعلا نام های بزرگی مانند گروه جاودانگان در برنامه های فاز 5 و 6 مارول غایب هستند. البته باز هم امکان حضور آن ها در برخی از این فیلم ها وجود دارد. فیلم هایی مانند نگهبانان کهکشان 3 و مارول ها بخشی از جنبه کیهانی دنیای سینمایی مارول هستند و شاید ارجاعاتی به جاودانگان داشته باشند و ممکن است اعضای این گروه به داستان این آثار متصل شوند یا آینده خود را در یک صحنه پس از تیتراژ به نمایش بگذارند. البته این احتمال نیز وجود دارد که جاودانگان 2 جزو فیلم هایی باشد که هنوز تایید و معرفی نشده اند و مارول زمان بیشتری برای بررسی آن و رسیدگی به وقایع اولین فیلم خود نیاز دارد.

حضور جاودانگان در جنگ های مخفی و سلسله کنگ؟

حماسه بی نهایت در طی یک رویداد بزرگ به دو قسمت انتقام جویان: بازی سرانجامی و انتقام جویان: جنگ ابدیت تقسیم شد. حماسه چنددنیای نیز همین مراحل را با انتقام جویان: جنگ های مخفی و انتقام جویان: سلسله کنگ دنبال خواهد کرد. جزئیات دو فیلم بعدی انتقام جویان تعیین نیست اما با توجه به عناوین، باز هم شاهد به هم پیوستن همه قهرمانان دنیای سینمایی مارول خواهیم بود و این بدان معناست که جاودانگان نیز شامل آن ها هستند.

جاودانگان اجازه نداشتند در مسائل انسان ها دخالت کنند، زیرا تیاموت برای به دنیا آمدن نیاز به مقداری انرژی از انسان ها داشت اما حالا با توقف تولد او، این تیم ابرقهرمانی می توانند به بقیه بپیوندند اما پیش از آن، ابتدا نیمی از تیم باید نجات پیدا کنند و اروس باید به درستی به بینندگان معرفی شود.

جایگاه شوالیه سیاه در فاز 5 و 6؟

اعضای جاودانگان تنها شخصیت های این فیلم نبودند و دین ویتمن (کیت هرینگتون) نیز یکی از کاراکترها بود که با نام شوالیه سیاه به مخاطبان معرفی گشت. دین ویتمن در کمیک ها، پس از مرگ عمویش به شوالیه سیاه تبدیل می شود. عموی دین لباس ابرقهرمانی و تیغ آبنوس، شمشیری را که مرلین و پرسی آن را از شهاب سنگ استارستون ساخته بودند، به او می سپارد.

این شمشیر برای بریدن هر چیزی، جلوگیری از مرگ صاحب خود و منحرف کردن هر جادویی آماده است اما همه این ها بهای گزافی دارد: تیغ آبنوس نفرینی را در خود جای داده و به آرامی کسانی را که از آن استفاده می کنند فاسد می کند و باعث خشونت، خون ریزی و مرگ می شود. این شمشیر در صحنه پس از تیتراژ جاودانگان دیده شد، جایی که دین قفسه حاوی شمشیر را باز کرد و قصد داشت تا آن را لمس کند که بلید (ماهرشالا علی) مانع او شد.

شوالیه سیاه برخلاف جاودانگان و به دلیل ارتباطش با بلید و جنبه فوق طبیعی دنیای سینمایی مارول شانس بیشتری برای بازگشت در فازهای 5 و 6 دارد. قسمت ویژه هالووین دنیای سینمایی مارول با بازی گرگینه شب (گائل گارسیا برنال) یکی از آثاری است که شاید شوالیه سیاه در آن ظاهر شود اما با توجه به صدای بلید در جاودانگان، احتمال بازگشت شوالیه سیاه در فیلم بلید و در نقش های فرعی بیشتر است. وی بسته به رویکردی که دنیای سینمایی مارول در قبال او اتخاذ می کند، می تواند در انتقام جویان: بازی سرانجامی و انتقام جویان: سلسله کنگ به باقی قهرمانان بپیوندد یا این که تیم خود را با شخصیت های فراطبیعی دنیای سینمایی مارول (تیم پسران نیمه شب) تشکیل دهد.

منبع: screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 14 مرداد 1401 بروزرسانی: 14 مرداد 1401 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 1370

به "جایگاه جاودانگان در فاز 5 و 6؛ تشریح آینده دنیای سینمایی مارول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایگاه جاودانگان در فاز 5 و 6؛ تشریح آینده دنیای سینمایی مارول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید