بیرشک: بازار روغن نباتی به آرامش رسید

به گزارش مجله حقوق، دبیر انجمن روغن نباتی گفت: در سه ماه نخست امسال به طور میانگین ماهانه بیش از 200 هزار تن انواع روغن نباتی در کشور فراوری و توزیع شد که بیشتر از برنامه تکلیفی ماهانه 180 هزار تن است.

بیرشک: بازار روغن نباتی به آرامش رسید

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران، امیر هوشنگ بیرشک گفت: در سه ماه نخست امسال به طور میانگین ماهانه بیش از 200 هزار تن انواع روغن نباتی در کشور فراوری و توزیع شده است و این در حالی است که طبق برنامه تکلیفی فراوری روغن نباتی باید ماهانه 180 هزار تن باشد.

بیرشک گفت: در مجموع در سه ماه نخست امسال بیش از 600 هزار تن انواع روغن نباتی در کشور فراوری و توزیع شد.

وی اعلام کرد: بازار روغن نباتی پس از چند ماه پر تنش به آرامش رسیده است و صنعت روغن نباتی آمادگی دارد تا تمامی احتیاج کشور در بخش خانوار و صنف و صنعت را به طور کامل رفع کند.

دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران با تاکید بر نقش تعامل سازنده دولت و بخش خصوصی برای تنظیم بازار روغن نباتی گفت: طی ماه های اخیر همراهی و هماهنگی مناسبی میان وزارت صمت و دبیرخانه ستاد تنظیم بازار با انجمن روغن نباتی به وجود آمده است و نتیجه این همراهی در کنار عملکرد مناسب شرکت بازرگانی دولتی در تامین به موقع روغن خام کارخانجات باعث شده تا بازار روغن نباتی کاملا در آرامش قرار گیرد.

بیرشک تکمیل سامانه جامع تجارت و بهره گیری از آن برای شفاف سازی تمامی فرآیند های فراوری و توزیع را مهم و راهگشا دانست و گفت: بهره مندی از سامانه جامع تجارت باعث شده علاوه بر افزایش فراوری و عرضه روغن نباتی در کشور تقاضای کاذب بازار هم مدیریت گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 977

به "بیرشک: بازار روغن نباتی به آرامش رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیرشک: بازار روغن نباتی به آرامش رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید