بچه ها برای فهم احساسات به این بازی ها نیاز دارند

به گزارش مجله حقوق، کودک شما در دوران پیش از دبستان در حال یادگیری، بیان و مدیریت احساسات است. این خبر بسیار خوبی برای فرزند شما و برای شما است چون به معنی کمتر شدن احساس سرخوردگی، بی حوصلگی و کلافگی است. در این گزارش شما در می یابید که باید چه انتظاری از بچه ها پیش از مدرسه در خوصوص احساسات شن داشته باشید. همچنین چند ایده بازی با بچه ها در این سن برای تشویق آنها به یادگیری و بیان احساسات داده می شود.

بچه ها برای فهم احساسات به این بازی ها نیاز دارند

پیش دبستانی ها، احساسات و بازی

بچه ها در سنین پیش از دبستان نکات بیشتری در مورد احساسات می آموزند، به خصوص وقتی که بازی می کنند.

بازی روشی طبیعی است که بچه ها به وسیله آن می آموزند و رشد می کنند. بازی به بچه ها پیش دبستانی فرصتی می دهد تا احساسات خود را ابراز کنند. همچنین بازی برای آنها تمرینی است تا بتوانند احساسات شان را مدیریت کنند.

چه انتظاری از پیش دبستانی ها و احساسات آنها داشته باشید؟

در سنین 3 تا 4 سالگی، کودک شما احتمالا باید این رفتارها را بروز دهد:

- از کلمات برای توصیف احساسات اساسی مانند غم، خوشحالی، عصبانیت و هیجان استفاده کند.

- متوجه این نکته باشد که وقتی کار اشتباهی انجام داده باید عذرخواهی کند - اگرچه احتمالاً باید یادآوری های مکرر داشته باشید.

- احساس سخاوت داشته باشد و نشان دهد که ایده اشتراک گذاری را درک کرده است - اما انتظار نداشته باشید که او همیشه این احساس را به اشتراک بگذارد.

در سنین 4 تا 5 سالگی، احتمالا این احساسات از کودک شما نمایان می شود:

- برای توصیف احساسات پیچیده تر مانند ناامیدی، دلخوری و شرمساری از کلماتی استفاده کند، به خصوص اگر او را به انجام این کار تشویق یا مجبور کرده باشید.

- اگر احساس گناه، خجالت یا وحشت کرد، حقیقت را در مورد چیزی پنهان کند. حتی ممکن است بگوید من این کار را نکردم در حالی که انجام داده است.

- در مدیریت احساسات قوی مانند عصبانیت و ناامیدی بهتر عمل کند و کمتر دچار این حالت ها و احساسات شود.

- به شما بسیار دلبسته باشد. به عنوان مثال، کودک شما ممکن است از رفتن به جایی ناآشنا مانند جشن تولد احساس اضطراب کند.

در این زمینه بخوانید:

چرا بازی کردن برای بچه ها مهم است؟

چطور با بازی، قدرت لمس و تشخیص نوزاد را تقویت کنیم؟

از پنج سالگی، فرزند شما احتمالاً این واکنش ها را خواهد داشت:

- از کلمات برای توصیف احساسات پیچیده مانند ناامیدی، گناه و حسادت استفاده کند.

- از احساسات خود نسبت به دیگران بیشتر آگاه باشد و با توجه به آنها رفتار کند. به عنوان مثال فرزند شما ممکن است با دوستان و خانواده مهربان باشد و بخواهد بیشتر به شما کمک کند.

- سعی کنید قوانین را رعایت کند تا دچار مشکل نشود.

- وقتی انتظار چیزی را می کشد، صبر بیشتری داشته باشد. برای مثال، منتظر آماده شدن غذا بدون واکنش منفی باشد.

ایده بازی برای تشویق احساسات پیش دبستانی ها

بازی با شما و سایر بچه ها به کودک پیش دبستانی کمک می کند تا احساسات خود را کشف و درک کند. در اینجا چند نکته بازی برای شما و فرزندتان آورده شده است:

- به کودک خود فرصت بازی کثیف، مانند بازی با شن، گل و رنگ را بدهید. این یک روش عالی برای بیان احساسات بچه ها مانند خوشبختی یا غم است.

- به دنبال روش هایی برای بیدار کردن قدرت تخیل و خلاقیت کودک خود به وسیله بازی باشید. کودک شما می تواند در بازی با عروسک ها یا اسباب بازی ها احساسات خود را نشان دهد یا از لباس های شما برای فرو رفتن در نقش و بازی کردن استفاده کند. به عنوان مثال، کودک شما می تواند یک معلم یا پزشک مهربان و نگران باشد.

- کودک خود را به خارج از خانه ببرید تا در یک پارک یا منطقه باز با فضای کافی برای دویدن، لگد زدن و چرخیدن بازی کند. این می تواند در رها کردن و ابراز احساسات به فرزند شما کمک کند.

- کودک خود را به نقاشی و ترسیم به عنوان روشی برای ابراز احساس خود تشویق کنید. نقاشی کردن می تواند کودک شما را اگر ناامید و ناراحت باشد، آرام کند.

- کودک خود را ترغیب کنید که در حالی که بالا و پاییم می پرد، آواز بخواند و صدایی تولید کند یا به وسیله سازهای ساده آهنگ بنوازد.

- داستان هایی را بخوانید که شخصیت های آن شرایطی را از سر می گذرانند که کودک شما نیز همان موقعیت ها و احساسات را تجربه می کند. این واقعاً می تواند به فرزند شما کمک کند احساسات جدیدی مانند ناراحتی از مرگ حیوان خانگی یا نگرانی از شروع مدرسه را درک کند.

- به فرزندتان فرصت دهید تا با بچه ها در هر سنی بازی کند. با بازی با بچه ها دیگر، او می تواند یاد بگیرد که چگونه احساسات را بشناسد، مدیریت و به آن پاسخ دهد.

ممکن است ابراز احساسات برای کودک شما آسان تر باشد اگر او نسبت به کاری که انجام داده است احساس مسئولیت داشته باشد. بنابراین به فرزندتان اجازه دهید که خودش تصمیم بگیرد چه بازی انجام دهد و چگونه بازی کند. شما می تواند در این امر به او کمک کنید.

منبع: raisingchildren

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 621

به "بچه ها برای فهم احساسات به این بازی ها نیاز دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بچه ها برای فهم احساسات به این بازی ها نیاز دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید