بالابردن کیفیت عکس در فتوشاپ با روشی ساده و سریع

به گزارش مجله حقوق، امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده روزافزون از تصاویر دیجیتالی، کیفیت آنها نیز بیشتر از قبل مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرد. بنابراین ایجاد فایل هایی با رزولوشن بالا برای استفاده در موارد مختلف و همچنین صنعت چاپ، یکی از عواملی است که کار حرفه ای شما را تحت تاثیر قرار می دهد. خصوصا اگر شما یک گرافیست یا متخصص امور چاپی باشید، این لزوم را احساس می کنید. به عنوان یک فرد آماتور نیز احتمالا یادگیری مواردی چون روتوش عکس و بالابردن کیفیت عکس در فتوشاپ می تواند برایتان کاربردی و جذاب باشد. در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد که چگونه به سادگی کیفیت عکس خود را بالا ببرید.

بالابردن کیفیت عکس در فتوشاپ با روشی ساده و سریع

بالابردن کیفیت عکس در فتوشاپ

احتمالا تا به حال با مواردی روبرو شده اید که فایل هایی با رزولوشن پایین به شما ارائه شده است و از شما خواسته شده که آن ها را به نسخه ای با کیفیت بالا تبدیل کنید. برخی از عکس هایی که وضوح پایینی دارند می توانند بدون از دست رفتن کیفیتشان، تبدیل به تصاویری با وضوح بالا شوند؛ که این امر به سایزی که مد نظر شماست، بستگی دارد. این کار، یک عملیات دو مرحله ای است. مرحله بخش اول شامل تفسیر دوباره رزولوشن عکس مورد نظرتان در فوتوشاپ است که به این کار اصطلاحا Reinterpret کردن رزولوشن می گویند. بخش دوم اعم است از افزایش رزولوشن عکس.

1- تفسیر دوباره رزولوشن

1. در فوتوشاپ فایل خود را باز کنید. Shift+Ctrl+I را فشار دهید تا کادر Image Size باز شود. این کادر را در تصویر زیر می بینید.

2. اندازه های مربوط به Document Size را در کادر Image Size بررسی کنید.

  • اگر اندازه های عرض و طول عکس اعداد بزرگی هستند و در قسمت resolution عدد 72 پیکسل بر اینچ را می بینید، احتمالا تصویر شما با یک دوربین دیجیتال گرفته شده است.
  • تیک کنار Resample Image را بردارید و رزولوشن را به 300 پیکسل بر اینچ تنظیم کنید.
  • توجه کنید که در قسمت بالای کادر Image Size که Pixel Dimensions نام دارد، عرض، ارتفاع و اندازه (حجم) فایل بدون تغییر باقی می ماند.
  • حالا برای اعمال تنظیمات خود روی دکمه OK کلیک کنید.

3. اندازه و ظاهر تصویر خود را بررسی کنید، باید بدون تغییر باقی مانده باشد. زیرا کارهایی که در مراحل قبل انجام داده اید، تفسیر دوباره رزولوشن تصویرتان بوده است و شما در این مرحله، رزولوشن را افزایش نداده اید.

بنابراین به جای آنکه عکستان را به تصویری با اندازه بزرگ و رزولوشن بسیار کم تبدیل کنید، آن را به تصویری نسبتا کوچک با رزولوشن بالا تبدیل کرده اید.

2- افزایش رزولوشن

1. در فوتوشاپ فایل خود را باز کنید. Shift+Ctrl+I را فشار دهید تا کادر Image Size باز شود.

2. در کادر باز شده، تیک کنار Resample Image را که در مرحله قبل برداشته بودید، دوباره بگذارید. رزولوشن هم باید 300 پیکسل بر اینچ باشد.

  • توجه کنید که در این مرحله در قسمت بالای کادر Image Size که Pixel Dimensions نام دارد، عرض، ارتفاع و اندازه (حجم) فایل افزایش یافته اند. این در حالی است که اندازه های عرض و ارتفاع مربوط به Document Size در کادر Image Size، بدون تغییر باقی مانده اند.
  • حالا برای اعمال تنظیمات خود روی دکمه OK کلیک کنید.

3. به تصویر خود و کیفیت آن نگاه کنید. از آنجایی که شما رزولوشن فایل خود را افزایش داده اید؛ و در نتیجه اندازه آن نیز افزایش یافته است، پنجره تصویر شما بزرگ تر از قبل شده است.

حالا یک عکس با کیفیت نسبتا پایین را به تصویری بزرگتر با کیفیتی بهتر تبدیل کرده اید.

تذکر: هرگز یک فایل با رزولوشن کم را به عنوان ورودی به یک چاپگر ندهید! خروجی حاصل به طرز مشخصی پیکسل های عکس را چاپ خواهد کرد.

جمع بندی

همانطور که دیدید، با یک روش بسیار ساده و کوتاه، می توانید نتایج حیرت انگیزی از تبدیل عکس های بی کیفیت به عکس های با رزولوشن بالا بگیرید. می توانید آموزش روتوش عکس در فتوشاپ به روشی آسان و سریع را نیز در انگیزه بخوانید و دیدگاه ها و تجربیاتتان را در این خصوص با مخاطبان ما به اشتراک بگذارید.

منبع: مجله انگیزه
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 462

به "بالابردن کیفیت عکس در فتوشاپ با روشی ساده و سریع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالابردن کیفیت عکس در فتوشاپ با روشی ساده و سریع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید