بازگشایی مدارس هلند با حفاظ های پلاستیکی

به گزارش مجله حقوق، بعضی از مدارس هلند در طول دوران قرنطینه ساختمان های خود را برای همکاری با والدین شاغل در بخش های ضروری و مراقبت از فرزندان آنها بازنگه داشتند.

بازگشایی مدارس هلند با حفاظ های پلاستیکی

مدرسه اسپیرینگ پلنک در شهر دن بوش هلند با نصب حفاظ های پلاستیکی مقدمات بازگشایی را فرآهم نموده است. کلاس های دانش آموزان این مدرسه پر از مواد ضدعفونی نماینده شده و فاصله دانش آموزان و معلمان از هم کاملا حفظ می گردد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، در هفته های اخیر شناسایی مبتلایان جدید در هلند کاهش یافته است و دولت برنامه کاهش محدودیت های قرنطینه را اعلام نموده است. دانش آموزان مقاطع ابتدایی نیز از 11 ماه می (22 اردیبشهت) به مدارس باز خواهند گشت.

طرح جداسازی دانش آموزان و معلمان در مدارس هلند /عکس: رویترز

رشا فن دِر اسلوئیس هماهنگ نماینده فنی مدرسه اسپیرینگ پلنک در این باره گفت: معلمان ما نگران نیستند. ما صفحه های منعطفی برای حفاظت از معلمان خریده و در کلاس ها نصب نموده ایم. بنابراین اگر دانش آموزان سرفه نمایند، معلمان در امان خواهند بود.

این الگو احتمالا در بسیاری از مدارس دیگر هلند نیز اجرایی خواهد شد.

در این طرح دانش آموزان با باکس های پلاستیکی از یکدیگر فاصله می گیرند/ عکس: رویترز

مدارس هلند از تاریخ 14 مارس (24 اسفند) به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند. با این وجود تعداد کمی از مدارس مانند اسپیرینگ پلنک ساختمان خود را برای مراقبت و آموزش بعضی از محصلان باز نگه داشتند. والدین این دانش آموزان معمولا در بخش های ضروری مانند مراکز بهداشت و سلامت کار می نمایند. بیشتر دانش آموزان نیز به صورت آنلاین در کلاس های درس شرکت کردند.

مناطق مختلف هلند برای بازگشایی مدارس برنامه های ویژه ای دارند. بعضی از مدارس حضور محصلان را شیفتی یا یک روز در میان نموده اند. در بعضی از مدارس نیز معلمان از ماسک های پزشکی استفاده می نمایند.

دانش آموز مقطع ابتدایی در حال نوشتن روی حفاظ پلاستیکی/عکس: رویترز

سازمان ملی بهداشت هلند تا روز آدینه (19 اردیبهشت) از شناسایی 42 هزار و 93 مورد مبتلا و جان باختن بیش از 5 هزار 359 نفر از بیماران کرونا اطلاع داد.

1.3 درصد از مبتلایان و یک مرگ در میان افراد زیر 20 سال هلند گزارش شده است.

عکس: رویترز

دبیرستان های هلند تا ماه ژوئن (اوایل خرداد) تعطیل خواهند ماند.

در مدرسه اسپیرینگ پلنک ورودی دانش آموزان نیز تغییر خواهد نمود. دانش آموزان سال های بالاتر از ورودی های جداگانه ای رفت و آمد می نمایند. والدین نیز تنها می توانند فرزندان خود را تا دم در ورودی همراهی نمایند.

فن دِر اسلوئیس گفت: بیشتر ما نگران بزرگسالان هستیم.

عکس: رویترز

--

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 284

به "بازگشایی مدارس هلند با حفاظ های پلاستیکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی مدارس هلند با حفاظ های پلاستیکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید