بازدید آرنولد شوارتزنگر از اردوگاه مرگ آشویتس

به گزارش مجله حقوق، بازیگر و سیاستمدار آمریکایی روز چهارشنبه از اردوگاه آشویتس در لهستان که شاهد شکنجه، سوزاندن و کشتار یهودیان به وسیله آلمان نازی در طول جنگ جهانی دوم بود، بازدید کرد.

بازدید آرنولد شوارتزنگر از اردوگاه مرگ آشویتس

به گزارش خبرنگاران، سایت یاهو نوشت: آرنولد شوارتزنگر از اردوگاه آشویتس در لهستان بازدید کرد و با یک بازمانده از هولوکاست و پسر بازماندگان هولوکاست دیدار کرد و گفت که زمان آن فرا رسیده است که به نفرت خاتمه دهیم.

بازیگر ترمیناتور و فرماندار سابق کالیفرنیا پادگان ها، برج های مراقبت و بقایای اتاق های گاز را به عنوان شاهدی بر نابودی یهودیان و دیگران به وسیله آلمان در طول جنگ جهانی دوم مشاهده کرد. او بعلاوه با زنی دیدار کرد که در کودکی تحت آزمایش های پزشک بدنام نازی جوزف منگله نهاده شد.

او پس از بازدید از محل اردوگاه مرگ گفت: این داستانی است که باید زنده بماند، این داستانی است که باید بار ها و بار ها آن را بازگو کنیم.

وی در کنار سیمون برگسون، که پس از جنگ در میان بازماندگان آشویتس به جهان آمد، ایستاد و به تاریخچه خانوادگی خود اشاره نمود. شوارتزنگر 75 ساله گفت: من پسر مردی بودم که در جنگ نازی ها جنگید و یک سرباز بود.

آرنولد گفت که او و برگسون که از نظر سنی به هم نزدیک هستند، بیایید با هم با تعصب بجنگیم و یک بار برای همواره به آن خاتمه دهیم.

بازدید بازیگر مشهور هالیوود از این مکان در جنوب لهستان، که در طول جنگ جهانی دوم تحت اشغال آلمان بود، اولین بازدید او بود و به عنوان بخشی از کار او با بنیاد مرکز یهودی آشویتس، که ماموریتش مبارزه با نفرت به وسیله آموزش است، انجام شد.

وی در ماه ژوئن جایزه افتتاحیه بنیاد مبارزه با نفرت را به علت موضع ضد نفرت خود در رسانه های اجتماعی دریافت کرد. او گفت که در آن موقع نمی توانست شخصاً شرکت کند، زیرا در حال فیلمبرداری یک سریال اکشن تازه در کانادا بود.

مورخان تخمین می زنند که در کمتر از پنج سالی که اردوگاه آشویتس وجود داشت، حدود 1.1 میلیون نفر جان باختند.

منبع: فرارو
انتشار: 8 مهر 1401 بروزرسانی: 8 مهر 1401 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 1403

به "بازدید آرنولد شوارتزنگر از اردوگاه مرگ آشویتس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید آرنولد شوارتزنگر از اردوگاه مرگ آشویتس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید