افزایش تاخیر در پرواز ها به 90 دقیقه رسید!

به گزارش مجله حقوق، بر اساس جدیدترین گزارش های رسمی منتشر شده، تاخیر در پرواز شرکت های هواپیمایی داخلی 19 گانه در اردیبهشت ماه بیش از 31 هزار ساعت نسبت به ماه گذشته رشد داشته و میانه آن به 90 دقیقه در هر پرواز تاخیر دار رسیده است.

افزایش تاخیر در پرواز ها به 90 دقیقه رسید!

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش منتشر شده به وسیله مرکز اطلاعات و آمار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در اردیبهشت ماه سال جاری تعداد نشست و برخاست 10 درصد، اعزام و پذیرش مسافر 73 درصد و ارسال و پذیرش بار 89 درصد افزایش را نسبت به همین ماه در سال گذشته نشان می دهد.

بعلاوه پرترددترین جهت در پرواز های داخلی در دومین ماه سال جاری تهران- مشهد با 893 پرواز بوده و بیشترین نشست و برخاست داخلی در پنج فرودگاه مهرآباد، مشهد، شیراز، کیش و اصفهان صورت گرفته که افزایش 32.45 درصد، 15.76 درصدی، 8.42 درصدی، 7.25 درصدی و 4.62 درصدی داشته است.

بعلاوه بر اساس آمار پرواز های داخلی فرودگاه های تحت مالکیت این شرکت در مدت اعلام شده نسبت به ماه مشابه سال قبل در نشست و برخاست 5 درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 64 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 76 درصد افزایش وجود داشته است.

اما در این میان همچنان شرایط تاخیر در پرواز های مسافری اصلا مناسب نیست و اعداد و ارقام منتشر شده نشان از افزایش مدت زمان تاخیر در پرواز ها و تعداد تاخیر ها در ایرلاین های مختلف نسبت به ماه نخست سال جاری دارد.

در این جدول نام 19 شرکت هواپیمایی فعال آمده است که مجموعا 4299 پرواز را انجام داده اند و با وجود کاهش این تعداد نسبت به فروردین ماه سال جاری، در نهایت 13 هزار و 893 پرواز با تاخیر های بیشتر از 30 دقیقه، 386 هزار و 781 دقیقه معادل 6446 ساعت و 268 روز تاخیر در آن ها رخ داده است. این اندازه تاخیر بیش از 31 هزار ساعت و معادل هشت درصد بیشتر از تاخیر پرواز های ماه نخست سال جاری بوده است.

در دومین ماه سال جاری میانه زمان تاخیر در این پرواز ها به 90 دقیقه می رسد و در این میان کمترین تاخیر در میان پرواز های تاخیری به 63 دقیقه و بیشترین آن به 120 دقیقه می رسد. اگر دقیق تر این آمار را با جدول تاخیر پرواز های فروردین ماه مقایسه کنیم، میانه زمان تاخیر پرواز های تاخیردار در فرودین ماه تنها در یک ایرلاین بالاتر از 100 دقیقه و به عبارتی سه رقمی بود، اما در اردیبهشت ماه چهار شرکت هواپیمایی توانستند این زمان را به ترتیب به 107 دقیقه، 112 دقیقه، 115 دقیقه و 120 دقیقه برسانند که در این میان ایران ایر صدرنشین تاخیر ها بود.

گرچه مسئولان هوانوردی همیشه عوامل و دلایلی که عموما باعث این تاخیر می گردد را شرایط آب وهوایی و دیگر مسائل اعلام می نمایند، اما نقص فنی هواپیما و نهایتا تاخیر در ورود عمده ترین این دلایل است که به گفته شمس الدین فرزادی پور -مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران- تحریم های ظالمانه علیه این صنعت و کشور و مشکلاتی که ناشی از آن به وجود آمده یکی از دلایلی است که می توان به آن اشاره نمود.

منبع: فرارو
انتشار: 28 تیر 1401 بروزرسانی: 28 تیر 1401 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 1353

به "افزایش تاخیر در پرواز ها به 90 دقیقه رسید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تاخیر در پرواز ها به 90 دقیقه رسید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید