استفاده از رنگ صورتی در طراحی خانه

به گزارش مجله حقوق، آیا شما نیز از جمله افرادی هستید که به استفاده از رنگ صورتی علاقمند هستید؟ آیا تا به حال به استفاده از این رنگ در طراحی خانه فکر نموده اید؟ استفاده از این رنگ در صورتی که هوشمندانه اجرا شده و در کنار آن از سایر رنگ ها مانند رنگ های خنثی استفاد گردد، می تواند نتیجه خوبی در پی داشته باشد.

استفاده از رنگ صورتی در طراحی خانه

آن چه که در ادامه این مطلب از ما با شما در میان می گذاریم، ارائه ایده هایی در زمینه استفاده از این رنگ می باشد. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که به دنبال استفاده از رنگ صورتی در طراحی خانه خود می باشید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

ایده های طراحی خانه با رنگ صورتی

 • استفاده از فرش صورتی رنگ

شاید در ابتدا این گونه تصویر کنید که استفاده از فرشی به رنگ صورتی کمی نامتعارف می باشد. اما به واقع این چنین نیست. انتخاب طیف مناسب از این رنگ در هنگام انتخاب فرش و استفاده از آن در کنار مبلمانی که در آن از رنگ طلایی استفاده شده است، می تواند نتیجه بسیار خوبی در پی داشته باشد. استفاده از فرش در جهت القای بافت و عمق بخشی به فضای اتاق می تواند به شما کمک کند.

 • استفاده از پرده صورتی رنگ در طراحی خانه

استفاده از پرده از آن جهت که باعث القای بافت به فضای اتاق می گردد، المانی مهم در طراحی داخلی محسوب می گردد. در صورتی که از مبلمانی به رنگ خنثی در طراحی دکوراسیون استفاده نموده اید، به کارگیری یک پرده که در آن از طیف مناسبی از رنگ صورتی استفاده شده است، می تواند نمای زیبایی ایجاد کند. استفاده از چنین پرده ای می تواند آن را به نقطه کانونی در طراحی خانه تبدیل نماید.

 • استفاده از مبلمان صورتی رنگ

اگر به دنبال اجرای یک طراحی زیبا و چشم نواز در خانه خود هستید، استفاده از انواع مبلمان مخمل صورتی رنگ می تواند گزینه ای مناسب برای انتخاب باشد. این امکان وجود دارد که برای کاناپه عظیم از این رنگ و برای جایگاه ها و مبلمان های تک نفره از رنگ های خنثی مانند خاکستری استفاده نمایید. انجام این کار بدون شک نمای زیبایی در فضای مورد نظر به وجود می آورد. استفاده از چنین مبلمانی می تواند آن را به نقطه کانونی در اتاق نیز تبدیل نماید.

 • استفاده از میز و جایگاه غذاخوری به رنگ صورتی

اگر برای طراحی قسمت غذاخوری به دنبال استفاده از رنگ صورتی هستید، بهتر است برای انتخاب جایگاه ها از این رنگ استفاده نمایید. استفاده از این رنگ در طراحی مدرن بسیار کاربرد دارد. بهتر است برای انتخاب جایگاه ها از یک رنگ دیگر نیز در کنار رنگ صورتی استفاده نمایید، رنگ های خنثی نمونه ای از بهترین رنگ هایی هستند که می توان در کنار این رنگ مورد استفاده قرار داد.

 • رنگ آمیزی دیوار با استفاده از رنگ صورتی

اگر تمایل به اجرای این ایده در طراحی خانه دارید، به یاد داشته باشید که از این رنگ تنها برای رنگ آمیزی یک دیوار استفاده نمایید. هم چنین نکته مهم دیگری که باید به یاد داشته باشید، انتخاب طیف مناسب از این رنگ می باشد.

 • استفاده از گل های طبیعی صورتی رنگ

استفاده از گل های طبیعی صورتی رنگ که در آن ها از طیف های مختلف رنگ صورتی استفاده شده است، نمایی بسیار زیبایی در اتاق ایجاد می نماید. استفاده از گل های طبیعی یکی از بهترین راهکارهایی است که می توان برای ایجاد حس سرزندگی در طراحی خانه مورد استفاده قرار داد. این امکان وجود دارد که از چند گلدان گل در قسمت های مختلف خانه استفاده نمایید.

 • استفاده از رنگ صورتی در طراحی اتاق خواب

استفاده از این رنگ برای طراحی اتاق خواب بیش تر در طراحی اتاق خواب دخترانه صورت می پذیرد. از این رو روش های زیادی برای استفاده از رنگ صورتی در طراحی اتاق خواب وجود دارد. برای مثال شما می توانید از یک روتختی به این رنگ استفاده نمایید.

 • ترکیب و ست کردن رنگ صورتی با رنگ های دیگر

بدون شک ترکیب این رنگ با سایر رنگ ها می تواند زیباترین ترکیب رنگ ها را در طراحی خانه ایجاد کند. برای مثال این امکان وجود دارد که از رنگ های خاکستری، بژ و سفید در کنار رنگ صورتی استفاده نمایید. استفاده از طیف های روشن و تیره در کنار هم می تواند نمای زیبایی ایجاد کند.

 • استفاده از رنگ صورتی در طراحی آشپزخانه

آیا به دنبال اجرای تغییر در طراحی آشپزخانه هستید؟ انتخاب رنگ متفاوت برای ایجاد تغییر در طراحی آشپزخانه ساده ترین راهکاری است که می توانید در این زمینه مورد استفاده قرار دهید. رنگ صورتی نمونه ای از رنگ هایی است که می تواند باعث ایجاد تغییری چشمگیر در طراحی آشپزخانه شده و فضایی چشم نواز ایجاد کند.

به این منظور می توانید از این رنگ برای رنگ برای رنگ آمیزی دیوار غالب و یا حتی به استفاده از یک جزیره صورتی رنگ فکر کنید. توجه داشته باشید که انجام این کار زمانی نتیجه خوبی در پی خواهد داشت که سایر رنگ های استفاده شده در طراحی آشپزخانه ترکیب مناسبی با این رنگ ایجاد نمایند.

 • انتخاب رنگ صورتی به عنوان رنگ غالب

نکته مهمی که برای استفاده از رنگ صورتی باید در نظر داشته باشید، استفاده به اندازه از این رنگ می باشد. به همین خاطر شما می توانید تنها از یک اِلمان صورتی رنگ در طراحی اتاق مورد نظر بهره ببرید. برای حاصل شدن نتیجه ای بهتر، از رنگ صورتی در قسمت هایی که کمتر احتمال استفاده از این رنگ وجود دارد، بهره ببرید.

 • استفاده از ایده های شخصی

اگر فضای اتاق شما به گونه ای است که احتیاج به جذاب و انرژی بخش بودن دارد، از رنگ صورتی برای طراحی آن استفاده نمایید. در کنار رنگ صورتی می توانید از متریال های مختلف مانند پارچه های کتان، مخمل، حریر و غیره استفاده نمایید.

 • انتخاب رنگ صورتی پر رنگ

استفاده از رنگ صورتی برای رنگ آمیزی دیوار، آن را به نقطه کانونی در اتاق تبدیل می نماید. این کار در طراحی های مدرن مورد استفاده قرار می گیرد و باعث ایجاد جذابیتی چشم گیر در اتاق خواهد شد.

استفاده از وسایلی تزئینی صورتی پر رنگ و قرار دادن آن ها در نقطه مرکزی اتاق نیز باعث ایجاد نقطه کانونی در اتاق می گردد. برای انجام این کار می توانید تنها از فریم های صورتی رنگ استفاده نمایید. انجام این کار به تنهایی تاثیر استفاده از این رنگ در اتاق را خواهد گذاشت.

 • استفاده از رنگ های صورتی و سیاه

از آن جایی که رنگ صورتی رنگ ملایمی در نظر گرفته می گردد، می توان از آن در کنار رنگ سیاه یا متالیک استفاده نموده و نمای زیبایی به وجود آورد. در هنگام استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر توجه داشته باشید که از هیچ کدام به میزان زیاد استفاده نکنید.

 • استفاده از وسایل تزئینی صورتی رنگ

بسکمک از افراد تمایل به استفاده از رنگ صورتی برای رنگ آمیزی دیوارها ندارند. استفاده از وسایل تزئینی مانند کوسن های صورتی رنگ یکی از شیوه های جذاب و منحصر بفرد در استفاده از این رنگ می باشد.

 • استفاده صحیح از رنگ صورتی

رنگ صورتی زمانی که در قسمت هایی که انتظار استفاده از آن نمی رود، به کار گرفته گردد نمای بسیار زیباتری ایجاد می نماید. شما می توانید از رنگ صورتی در قسمت های مختلف اتاق استفاده نمایید. اما به یاد داشته باشید که از رنگ صورتی در اتاق های کوچک زیاد استفاده نکنید. چرا که به نوعی باعث ایجاد هرج و مرج در اتاق خواهد شد.

اگر تمایل به افزودن ظاهری نو به رنگ صورتی دارید، می توانید از تعدادی المان نارنجی یا زرد رنگ در کنار آن استفاده نمایید. این کار جذابیت رنگ صورتی را دو چندان می نماید. استفاده از تخت یا مبلمانی سفید رنگ در کنار رنگ صورتی نمای بسیار زیبایی ایجاد خواهد نمود.

 • استفاده از رنگ صورتی و سبز

ترکیب رنگ صورتی و سبز ملایم اگر به درستی صورت گیرد، نمای زیبایی ایجاد خواهد نمود. برای مثال استفاده از یک گیاه سبز رنگ در کنار رنگ صورتی سرزندگی خاصی به اتاق می بخشد. اما به یاد داشته باشید که اِلمان های سبز رنگ زیادی در کنار رنگ صورتی به کار نبرید.

 • تاثیرگذاری کوچک ترین المان های صورتی رنگ

استفاده از جزئیات، نکته ای اساسی در زیباسازی خانه می باشد. به همین خاطر پیشنهاد ما استفاده از جزئیاتی در اتاق که در آن ها از رنگ صورتی استفاده شده است می باشد. برای مثال استفاده از شمع های صورتی رنگ یا قاب عکس هایی به این رنگ از ایده هایی است که می تواند تاثیرگذار باشد.

 • ترکیب طیف های مختلف رنگ صورتی

طراحان دکوراسیون داخلی عقیده دارند که در هنگام استفاده از رنگ صورتی، طیف های مختلف آن را در کنار یکدیگر به کار ببرید. استفاده از حداقل سه طیف رنگ صورتی می تواند نمای بسیار زیبایی ایجاد کند.

 • استفاده از رنگ صورتی در کنار رنگ های تیره

زمانی که از رنگ صورتی در ترکیب با دیگر رنگ ها استفاده گردد، میزان انرژی بخشی این رنگ بیش تر نمایان می گردد. در هنگام استفاده از رنگ صورتی در کنار رنگ های تیره، نقش این رنگ ایجاد توازن در محیط و خارج کردن آن از فضای کسل نماینده می باشد. استفاده از رنگ صورتی در کنار رنگ تیره بیش تر در طراحی های سنتی و کلاسیک به چشم می خورد.

نکات پایانی

به نظر شما کدام یک از ایده های تغییر دکوراسیون با چالش بیش تری رو به رو می باشد؟ آیا شما نیز از جمله افرادی هستید که فکر می کنید انتخاب رنگ در طراحی خانه کاری سخت و سخت است؟ آن چه که در این جا به بیان آن پرداختیم ارائه ایده هایی در زمینه استفاده از رنگ صورتی در طراحی خانه می باشد.

در سایر مطالب ارائه شده در ما می توانید به ایده های استفاده از سایر رنگ ها در طراحی خانه نیز دسترسی داشته و با توجه به سلیقه خود نمونه ای از رنگ مناسب را انتخاب نمایید. به یاد داشته باشید که انتخاب رنگ باید با توجه به فضایی که قصد استفاده از رنگ مورد نظر در آن را دارید، صورت پذیرد.

استفاده از مجلات دکوراسیون داخلی و منابع آنلاین و هم چنین مشورت با یک متخصص می تواند در این زمینه راهنمای خوبی برای شما باشد. با ارائه نقطه نظرات خود ما را در ارائه مطالب در ما کمک رسانید.

منبع: ساختمانچی
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 949

به "استفاده از رنگ صورتی در طراحی خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از رنگ صورتی در طراحی خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید