آشنایی با شماری از خطرناک ترین غذاهای لوکس دنیا

به گزارش مجله حقوق، معروف ترین غذاهای خطرناک و لوکس دنیا، غذاهایی هستند که امروزه در گوشه گوشه گیتی هواداران خاص خود را دارند. نکته قابل توجهی که در خصوص این غذاها وجود دارد، این است که بدست آوردن آنها کار چندان آسانی نیست و هر ساله، افراد زیادی الخصوص صیادان جان خود را در این راه از دست می دهند. با ما در مقاله خطرناک ترین غذاهای لوکس دنیا همراه شوید تا شما را با تعدادی از بهترین غذاهای خطرناک و لوکس دنیا آشنا کنیم.

آشنایی با شماری از خطرناک ترین غذاهای لوکس دنیا

فهرست مطالب

سوپ لانه پرندهآبالونمار دریاییصدف های گردن غازیخرچنگ های کینگ آلاسکایی

سوپ لانه پرنده

لانه پرنده یکی از غذاهایی بوده که بدست آوردنش بسیار سخت و سخت است، بطوریکه هر ساله افراد زیادی در این راه جان خود را از دست می دهند. لانه پرنده در واقع، بزاق دهان پرستو بوده که با قرارگیری در هوای تازه خشک شده است. پرستوها معمولا لانه های خود را در جاهایی می سازند که راه دسترسی به آنها برای دیگران سخت یا سخت باشد. اما هستند کسانی که بخاطر قیمت بالا سعی دارند که این لانه ها را بدست آورند و آنها را به فروش برسانند. سوپ لانه پرنده یکی از غذاهایی است که از طریق این لانه تهیه شده و در چین بسیار محبوب است.

خوردن سوپی که از طریق لانه های وارداتی و غیرقانونی تهیه شده باشد، می تواند امکان ابتلا به آنفولانزای مرغی را در فردی که از این غذا استفاده نموده، بالا ببرد و به نوعی سلامتی او را به خطر اندازد. بنابراین، توجه داشته باشید که حتما این لانه ها از کشورهایی همچون تایلند یا ویتنام وارد شده باشند. تونگ سوئی یک نوع دسر شیرین است که از طریق لانه پرنده تهیه می گردد. شما می توانید این مورد از خطرناک ترین غذاهای لوکس جهان را به صورت ژله آماده سرو نمایید یا در صورت تمایل می توانید آن را در کنار برنج میل کنید.

آبالون

آبالون در واقع نوعی حلزون دریایی و خوراکی بوده که در جنوب شرق آسیا و آمریکای لاتین از آن برای تهیه غذاهای مختلف استفاده می کنند. این حلزون دریایی صدف های رنگین کمانی و بسیار زیبایی داشته و بواسطه آنها بسیار معروف شده است. این خوراکی امروزه بسیار گران قیمت است و دلیل این مسئله می تواند صید بیش از اندازه، بیماری و خیلی چیزهای دیگر باشند. غواصان بسیار ماهر این حلزون ها را در عمق 10 تا 20 پایی در زیر اقیانوس ها پیدا می کنند. بطور کلی، باید بگوییم که بدست آوردن آبالون ها بسیار سخت و مشکل است و اگر غواصی بخواهد این حلزون دریایی را از آبهای آمریکای شمالی، آفریقای جنوبی و نیوزیلند جمع آوری کند، اجازه ندارد که از دستگاه های تنفسی استفاده نماید، چرا که این کار در این کشورها امری غیرقانونی است.

در تهیه سوشی های ژاپنی از آبالون استفاده می گردد و این امکان وجود دارد که آن را به صورت خام مصرف نمایید یا می توانید کمی سس سویا را به آن اضافه کنید و سپس آن را میل نمایید. توتسرور یکی از خوراکی های دیگری است که از آبالون در تهیه آن استفاده می گردد. در کره آبالون را به عنوان صبحانه مصرف می کنند. آنها برای تهیه این مورد از معروف ترین غذاهای خطرناک و لوکس جهان، حلزون دریایی را با پودینگ برنج مخلوط می کنند. چین هم یکی دیگر از کشورهایی بوده که در آنجا آبالون را برای تهیه غذاهای مختلف بکار می برند.

مار دریایی

برای صید این مارها ابتدا باید توجه آنها را جلب کنند که معمولا با استفاده از نور این کار را انجام می دهند. قابل ذکر است که صید مارهای دریایی در شب و هنگامیکه برای صید هشت پا می فرایند، انجام می گردد. مارهای دریایی دارای زهر بسیار خطرناکی هستند و ماهیگیران همواره در خطر گازهای کشنده این مارها قرار دارند. از آنجایی که پادزهر زیادی در این منطقه پیدا نمی گردد، ماهیگیران در صورت مارگزیدگی باید بواسطه تیغ پوست خودشان را ببرند تا زهر از بدنشان بیرون بیاید. در تایلند برای تهیه انواع مواد غذایی و داروها از مارهای دریایی استفاده می کنند.

در خلیج تایلند مار دریایی را در سوپ استفاده می کنند یا آن را سرخ نموده و سپس سرو می کنند. در کشورهای همچون تایلند و ژاپن برای تهیه سوپ مار، ابتدا مارهای دریایی را در عصاره های نمکی قرار می دهند و سپس آنها را می جوشانند و پس از تمامی این مراحل، این مورد از بهترین غذاهای خطرناک و لوکس جهان آماده سرو می گردد.

صدف های گردن غازی

صدف گردن غازی نوعی سخت پوست است که از آن در شمال اسپانیا برای تهیه غذا استفاده می کنند. قابل ذکر است که صخره های بسیار زیادی در خط ساحلی مرگ یعنی محل زندگی این موجودات قرار دارند. کسی که میخواهد آنها را بدست بیاورد، می داند که راستا پرخطری را انتخاب نموده است. با این حال، تمامی این خطرات را به جان می خرد و دل به دریا می زند. قابل ذکر است بگوییم که امواج شدید و بادهای متغیر برداشتن این صدف ها را از روی صخره ها بسیار سخت نموده اند. نام این غذای لوکس و گرانقیمت معمولا در منوی رستوران های موجود در امتداد سواحل پرتغال بچشم می خورد. برای تهیه این غذا، در ابتدا آن را به همراه لیمو بخارپز می کنند و بعد از آنکه صدف ها به خوبی پخته شدند، شما می توانید آنها را در کنار مایونز سیردار سرو نمایید.

خرچنگ های کینگ آلاسکایی

خرچنگ کینگ یکی از موجوداتی بوده که صید آن کار بسیار سختی است، چرا که این خرچنگ ها در آبهای منجمد کننده دریای برینگ در آلاسکا زندگی می کنند و اگر یک صیاد بخواهد آن را صید کند، باید وارد این آبها گردد و بواسطه کوزه که به همراه دارد، آن را به دام اندازد. گاهی اوقات شرایطی بوجود می آید که صیادان مجبور می شوند برای بدست آوردن خرچنگ کینگ تا 180 متر هم در آبهای آلاسکا پایین بفرایند. از این رو، کارشان بسیار سخت و خطرناک است و هر ساله عده زیادی جان خود را بخاطر غرق شدن یا آبگرفتگی عرشه از دست می دهند. همچنین، اگر کسی از این خطر هم جان سالم به در ببرد، ممکن است هنگام بلند شدن کوزه های خرچنگ توسط ماشین های سنگین جراحت های وحشتناکی را تجربه کند.

این موجودات به شدت می توانند تحت تاثیر هوای سرد قرار بگیرند و یخ بزنند. همچنین، این امکان وجود دارد که از حرکت قایق دچار آسیب دیدگی شوند، چرا که خرچنگ های کینگ به شدت آسیب پذیرند. در ژاپن این مورد از خطرناک ترین غذاهای لوکس جهان بسیار محبوب بوده و برای تهیه آن، ابتدا خرچنگ ها را به صورت گریل یا تمپورا در می آورند و در خاتمه هم این غذا را با سس ترش و شیرین سرو می کنند. قابل ذکر است که این خرچنگ ها را میتوان به صورت بخارپز هم سرو کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 754

به "آشنایی با شماری از خطرناک ترین غذاهای لوکس دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با شماری از خطرناک ترین غذاهای لوکس دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید