آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 27 بهمن چقدر بود؟

به گزارش مجله حقوق، به گزارش خبرنگاران، دیروز اسکناس آمریکایی کاهش قیمت داشت و زیر مرز 26 هزار تومانی نوسان کرد. آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 27 بهمن چقر بود؟

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 27 بهمن چقدر بود؟

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

در این مورد دنیای اقتصاد نوشت: پس از چهار رشد متوالی، قیمت دلار در روز دوم هفته، رفتار کاهشی را در پیش گرفت. ساعت 3 بعدازظهر روز یکشنبه، اسکناس آمریکایی زیر مرز 26 هزار تومانی نوسان کرد و روی عدد 25 هزار و 950 تومان قرار گرفت.

به گفته فعالان، دلار طی چهار روز کاری هزار و 700 تومان افزایش قیمت را به ثبت رساند، در نتیجه طبیعی بود که برخی از معامله گران، اقدام به سودگیری کنند. در واقع کسانی که در روزهای قبل اقدام به خرید کرده بودند، روز یکشنبه سعی کردند از این ارزهای خریداری شده کمی کسب سود کنند.

عده دیگری از معامله گران عنوان می کردند که افزایش فعالیت خالی فروشان ارزی زمینه ساز تغییر جهت دلار شد. خالی فروشان کسانی هستند که دلاری ندارند، ولی سعی می کنند از انتظارات کاهشی خود کسب سود کنند.

با وجود اثرگذاری خالی فروشی ها و سودگیری معامله گران، عده ای از تحلیلگران بازار باور داشتند، تعطیلات سال نوی چینی سمت تقاضا در بازار را نسبت به هفته گذشته تضعیف کرده است. چین بزرگ ترین شریک اقتصادی ایران است و کاهش تقاضای مبادلات حواله ای با این کشور، می تواند منجر به کاهش فشار تقاضا شود.

عده ای از معامله گران حتی باور دارند، رشدهای سنگین دلار در هفته گذشته تحت تاثیر تعطیلات چینی قرار داشت. در واقع از نگاه آنها بازیگران تجاری به دلیل تعطیلات چینی، ناچار شدند تقاضای خود را جلو بیندازند و همین مساله قیمت دلار را تحریک بیشتری کرد.

اخبار مرتبط با دلار را در صفحه اختصاصی ارز و طلا خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 745

به "آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 27 بهمن چقدر بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 27 بهمن چقدر بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید