گوش شکسته ها روی تشک آمدند، سکوهای جهانی منتظر پلنگ های مازرون

به گزارش مجله حقوق، خبرنگاران؛ گروه استان ها: نام کشتی مازندران همیشه بر تارک ورزش ایران و جهان درخشان بوده و تا به امروز قهرمانان و نام آوران زیادی پرچم سه رنگ کشور را در میادین جهانی و آسیایی و ملی به اهتزاز درآورده اند.

گوش شکسته ها روی تشک آمدند، سکوهای جهانی منتظر پلنگ های مازرون

شیوع کرونا اگرچه برخی از رشته های ورزشی از جمله کشتی را خانه نشین کرد اما پهلوانان و گوش شکسته های این رشته را دور هم جمع کرد تا برای اعتلای ورزش پس از دوران کرونا و حضور قدرتمند در عرصه های جهانی و فراملی تصمیم گیری کنند.

هیئت کشتی مازندران برای اولین بار اقدام به تشکیل کمیته فنی متشکل از پیشکسوتان و مدال آوران رشته های فرنگی و آزاد کرد تا با هم اندیشی و بهره گیری از تجربیات آنان برای این رشته ورزشی برنامه ریزی کند.

شهرام جعفری نایب رئیس هیئت کشتی مازندران در مصاحبه با خبرنگاران درباره ایجاد کمیته فنی برای ورزش کشتی با عنوان اینکه باید نگاه خرد جمعی بر ورزش حاکم باشد، افزود: در کشتی مازندران در حوزه فنی نفرات زیادی داریم و دستمان پر است و لازم بود از تمامی تفکرات و سرمایه ها برای اعتلای کشتی استفاده کنیم.

وی با اظهار اینکه در کشتی فرنگی و آزاد شناسنامه های زیادی داریم، ادامه داد: این افراد از سرمایه های کشتی کشور بوده که حرف های زیادی برای گفتن دارند و در عرصه مربیگری و کشتی امتحان پس دادند و در ادامه از ظرفیت های دیگر در حوزه فنی به عنوان مربی، سرمربی برای اعزام به اردوهای ملی و تورنمنت ها استفاده کنیم.

جعفری یادآور شد: اتاق فکر کشتی در استان تشکیل شد تا از توان افراد صاحب نام برای اعتلای کشتی استان بهره ببریم.

نایب رئیس هیئت کشتی مازندران شرح داد حضور افراد صاحب نام سبب توسعه کشتی می شود زیرا ما دنبال آرامش و وفاق در کشتی استان هستیم.

وی با عنوان اینکه تشکیل کمیته فنی در کشتی مازندران دارای سابقه است، یادآور شد: در استان های دیگر چنین کمیته ای تا به امروز تشکیل نشده است و انتظار داریم همه پیشکسوتان و سرمایه های کشتی که دارای فکر و ایده هستند به کمک کشتی بیایند.

وی با عنوان اینکه کشتی مازندران در جای خوبی ایستاده است، یادآور شد: امیدواریم با تکیه بر دانش اعضای کمیته فنی که بر اساس شایسته سالاری اجرا شده بتوانیم کشتی استان را ارتقا بخشیم.

جعفری با بیان اینکه کشتی مازندران از گلوگاه تا رامسر قهرمانان و سرمایه های زیادی دارد، یادآور شد: این افراد صاحب نام می توانند به کشتی استان کمک کنند.

آیت واگذاری عضو کمیته فنی و از پیشکسوتان کشتی مازندران نیز در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به تشکیل اولین جلسه کمیته فنی افزود: دوستان خوب و گوش شکسته و نامداران کشتی ایران و جهان در این کمیته حضور دارند و مسئولیت افراد تدوین شده و برای اجرای برنامه ها نیازمند زمان هستیم.

کانون خانواده کشتی را گرم کنیم

وی با بیان اینکه باید در کمیته مربیان تغییرات اساسی صورت گیرد، یادآور شد: باید از تجربیات مربیانی که در گذشته دیده نشدند، استفاده کنیم و فرایند در پیش بگیریم تا دلخوری ها کمتر و کانون خانواده کشتی را گرم تر کنیم.

واگذاری درباره جایگاه کشتی استان در لیگ برتر گفت: لیک برتر نوعی آزمون و تست محسوب می شود و از نظر اقتصادی می تواند به کشتی گیران کمک کند.

این مربی اسبق تیم ملی کشتی یادآور شد: برگزاری مسابقات لیگ برتر را در ارتقای توانایی کشتی گیران برای حضور در رقابت های تیم ملی مؤثر دانست.

واگذاری با عنوان اینکه نام آورانی نظیر رضا سیم خواه، قاسم رضایی و غیره در کمیته فنی حضور دارند، افزود: باید در جلسات آینده اعضای کمیته فنی را تکمیل می کنیم و اگر تعداد اعضای در کمیته فنی کشتی آزاد بیشتر شود، مثمرثمر خواهد بود زیرا به بزرگان کشتی آزاد، قهرمانان و پیشکسوتان ازجمله مراد محمدی و غیره نیازمند هستیم.

وی با اظهار اینکه ساختار اصلی کشتی در دست مربیان است، ادامه داد: باید به مربیان توجه شود و مربیانی که در مناطق دورافتاده فعال و سازنده هستند، توجه شود زیرا همه می خواهند دیده شوند.

مجید سیم خواه پیشکسوت کشتی و دارنده مدال نقره جهانی و قهرمانی آسیا در مصاحبه با خبرنگاران با اظهار اینکه در حال حاضر با توجه به شرایط کرونایی نمی توانیم پیش بینی کنیم که چه زمانی از رکود خارج می شویم، افزود: مازندران همواره دارای پتانسیل و توانمند بوده است.

کشتی مازندران قائم به شخص و شهر نیست

وی گفت: امیدواریم به کشتی فرنگی همانند آزاد توجه شود زیرا شرایط و پتانسیل را داریم، هرچند عنوان می شود خوزستان قطب کشتی فرنگی است اما چنین اعتقادی ندارم زیرا آمارها در رده بزرگسالان نشان می دهد که کشتی مازندران از نظر کیفیت، مرغوبیت و مدال های جهانی بیشتر از خوزستان بوده است.

سیم خواه که سابقه حضور در المپیک سئول و بارسلون را در کارنامه دارد، ادامه داد: امیدواریم با حضور عسکری محمدیان و همکاران و نگاه عدالت محور به رشته های کشتی، بتوانیم درخشش داشته باشیم.

وی با بیان اینکه کشتی مازندران قائم به یک شخص و یا یک شهر نبوده و نیست، گفت: مربیان و قهرمانان زیادی در استان وجود دارند که در حال پرورش نیرو و ورزشکار هستند و اکنون در شهرستان های بابل، آمل و غیره قهرمانان زیادی وجود دارد.

سیم خواه با اظهار اینکه در گذشته چندان از تفکرات پیشکسوتان در کشتی استان استفاده نمی شد و فقط تعداد خاصی برای کشتی تصمیم می گرفتند، گفت: کشتی فرنگی نباید به پنج نفر عضو کمیته فنی بسنده کند زیرا قهرمانان زیادی مانند مجید رمضانی، حسین زاده، باباجانزاده، بالی تبار و غیره در رده های مختلف مشغول تربیت نیرو هستند و باید به همه افراد فرصت کار داده شود.

وی گفت: اعضای کمیته فنی باید فضا را برای حضور همه ورزشکاران برای کمک به کشتی مازندران و ایران باز کنیم زیرا کشتی مازندران بزرگ بوده و جایگاه ویژه ای دارد تا به حق واقعی در کشتی فرنگی برسیم و نیروهای خوبی برای مسابقات جهانی و آسیایی پرورش دهیم.

مازندران همواره در عرصه های ملی و جهانی کشیده صاحب عنوان و مدال بوده است و با حضور قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی امید می رود کشتی استان برای دوران پساکرونایی روزهای خوب و پرمدالی را در پیش داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 656

به "گوش شکسته ها روی تشک آمدند، سکوهای جهانی منتظر پلنگ های مازرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوش شکسته ها روی تشک آمدند، سکوهای جهانی منتظر پلنگ های مازرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید