گل های آپارتمانی و نحوه نگهداری 8 مورد از مناسبترین آنهامعرفی زیباترین گل های آپارتمانی ماندگار

به گزارش مجله حقوق، گل های آپارتمانی اهمیت خاص و تاثیر مفیدی برای دکوراسیون منزل و محیط کار دارند. به کار بردن گل ها علاوه بر اینکه زیبایی چشمگیر و منحصر به فردی را در قسمتی از دکوراسیون ایجاد می نمایند، نقشی فراتر از جنبه بصری را برای افراد ساکن ایفا خواهند کرد. در ادامه اهمیت به کار بردن آنها را بیشتر آنالیز خواهیم کرد. البته با اینکه گل های آپارتمانی ماندگاری و مقاومت بیشتری نسبت به سایر گیاهان دارند اما توجه و مراقبت مخصوص به خود را نیز احتیاج دارند.

گل های آپارتمانی و نحوه نگهداری 8 مورد از مناسبترین آنهامعرفی زیباترین گل های آپارتمانی ماندگار

جهت دریافت خدمات آلاچیق سنتی چوبی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

اهمیت استفاده از گل های آپارتمانی برای فضای داخلی

 • پاکسازی و تصفیه هوا را برای محیط به ارمغان می آورند
 • رنگ بخشیدن به محیط و جلوه بصری منحصر به فرد که سبب روح بخشیدن به فضا خواهد شد
 • بالا برنده کیفیت هوا و جو فضای داخلی
 • استرس را کاهش داده و تمرکز را افزایش می دهند
 • گزینه ای مناسب برای پر کردن نقص های موجود در فضای داخلی
 • کانون توجه قرار دادن نقاط مورد نظر با گیاهان و گل های آپارتمانی
 • یاری دریافت از گیاهان برای پارتیشن بندی و چند بخشی کردن محیط داخلی
 • به عنوان عناصری طبیعی در داخل آپارتمان موجب جذب امواج، صداها و ایجاد آرامش می شوند

معرفی زیباترین گل های آپارتمانی ماندگار

با اهمیت بالای نگهداری از گل و گیاه در آپارتمان آشنا شدید. حالا وقت شناختن چند نمونه گیاه آپارتمانی زیبا با ماندگاری و مقاومت بالا است تا بتوان از آنها بهره مند شد. البته باید این نکته را در نظر گرفت که گل های آپارتمانی با اینکه مقاومت بالایی دارند، اما به مراقبت و توجه احتیاج دارند. گل و گیاه حس را دریافت می نمایند و آنرا بازتاب می دهند. پس نباید آنها را به حال خود رها کرد. کمی توجه در روز علاوه بر اینکه روحیه خودمان را بالا می برد، موجب حفظ سلامت گیاهان نیز خواهد شد. نگهداری از گلهای آپارتمانی در منزل یا محیط های اداری بسیار موثر در روحیه افراد خواهد بود.

ویژگی های لازم برای گل های آپارتمانی

 • گیاهانی که سایه دوست هستند گزینه های بسیار مناسبی برای نگهداری در آپارتمان به شمار می فرایند.
 • بهتر است مقاوم برای شرایط آب و هوای داخل آپارتمان باشند و نسبت به سرما و گرما حساس نباشند.
 • ترجیحا گل های آپارتمانی بهتر است نسبت به کم آبی مقاوم باشند.

از آنجایی که تنوعی از گیاهان وجود دارند، نمی توان این ویژگی ها را به طور کامل در یک گیاه پیدا کرد. ممکن است گیاهی به شرایط نوری مختلف حساس نباشد ولی نسبت به دمای هوای سرد حساس باشد. این ویژگی ها در هر گیاه منحصر به آن دسته است و احتیاج به شرایط خاص خود برای بقا دارد. در ادامه گیاهان مختلف که با شرایط مخصوص خود باید نگهداری شوند و سازگار با محیط آپارتمانی هستند را معرفی خواهیم کرد.

1. فیکوس؛ پرهوادارترین گل آپارتمانی

یکی از گل های آپارتمانی پر هوادار، فیکوس (ficus) نام دارد. این گیاه با برگ های پهن و کلفتی که دارد بسیار مناسب برای محیط های اداری به شمار می رود. فیکوس ظاهری بسیار زیبا در قسمتی از دکوراسیون را ایجاد خواهد نمود. این گیاه تقریبا با محیط متعادل آپارتمان سازگار است و به دلیل برگ های پهن اکسیژن، بسیاری را فراوری می نماید. فیکوس را نباید زیاد جابجا کرد و نور غیر مستقیم بسیار مناسب برای نگهداری از آن است.

2. سانسوریا؛ زیبایی بخشِ تمامِ فضاها

سانسوریا (snake plant) بسیار سازگار با محیط و ماندگار است. اگر کمی به آن رسیدگی گردد تا به شرایط داخل فضا عادت کند، رشدی عالی و زیبایی چشمگیری را به همراه می آورد. دسته ای از این برگ های عمودی علاوه بر اینکه اکسیژن بسیاری را برای فضا تامین می نمایند، می توانند قسمتی از نقص های موجود در داخل را بپوشاند و زیبایی خود را جلوه دهد. سانسوریا به آبیاری زیادی احتیاج ندارد و حتی با نور لامپ های اتاق نیز می تواند رشد کند.

3. بامبو؛ احساسی سبز در محیط داخلی

اگر برای فضایی که نور زیادی دارد به دنبال گیاه مناسب هستید، نخل بامبو (bamboo palm) گزینه بسیار مناسبی به شمار می رود. تا وقتی که به این گیاه آب کافی برسد احتیاجی به نور زیاد نخواهد داشت. بامبو شرایط آب و هوایی مرطوب را دوست دارد و برای حیوانات خانگی هیچ ضرری ندارد.

4. پا فیلی با عمری بیش از صد سال

درختچه پا فیلی (elephant foot tree) برگ هایی آویزان و نازک دارد که تنه آن در نزدیک خاک شبیه پای فیل است. وقتی رشد آن کامل گردد حدود دو متر از زمین ارتفاع می گیرد. این گیاه که به نام لیندا نیز شناخته می گردد. لیندا یکی از گیاه های آپارتمانی زیبا است که شکل عجیب و شرایط نگهداری مانند کاکتوس را می طلبد. تابستان ها آبیاری دو بار در هفته را احتیاج دارد و عمری صد ساله دارد.

5. آلوئه ورا؛ کاکتوسی برای

این کاکتوس که طبق شرایط آب و هوایی آفریقای جنوبی است فواید درمانی و خواص بی شماری دارد. با اینکه آلوئه ورا (aloe vera) نور مستقیم و آب و هوای مرطوب احتیاج دارد، اما می توان آنرا مدتی بدون آب نگه داشت. از برگ های این گیاه می توان برای درمان آفتاب سوختگی و بعضی مسائل پوستی استفاده کرد. آلوئه ورا در طول روز دی اکسید کربن هوا را دریافت می نماید و در شب اکسیژن را برای محیط تامین می نماید. این گیاه مقاوم، بسیار مناسب برای تمامی محیط ها به شمار می رود. بهتر است گیاه آلوئه ورا را در تابستان بیرون از آپارتمان قرار ندهید زیرا ممکن است آفتهای بسیاری را به خود جذب کند.

6. آگلونما؛ طیفی از رنگ های روح بخش

گیاه آگلونما به همواره سبز چینی (chinese evergreen) نیز معروف است. آگلونما یکی از گل های آپارتمانی با تنوع رنگی زیاد است که علاوه بر نگهداری آسان و راحت، هوای فضای داخلی را نیز تصفیه می نماید. آگلونما برای بقا و حفظ برگ های خود به نور متوسطی احتیاج دارد و لازم نیست مستقیم زیر تابش نور آفتاب باشد. از این گیاه باید در مقابل آفت های مختلف گیاهان محافظت کرد.

7. دیفن باخیا؛ مورد پسند تمام سلائق

گیاه دیفن باخیا (dieffenbachia) که به گیاه سمبرگ نیز معروف است، با برگ های پهن و دو رنگ خود، جلوه ای زیبا را به محیط های آپارتمانی می بخشد. برگ های دیفن باخیا سمی هستند و بچه ها نباید به آنها دست بزنند یا آنرا ببلعند. دیفن باخیا نور کم و غیر مستقیم را دوست دارد که با برگ های پهنی که دارد، فیلتری عالی برای تصفیه هوای فضاهای بسته به شمار می رود. بهتر است خاک این گیاه دائما مرطوب نگه داشته گردد تا حیات آن به بهترین شکل ادامه پیدا کند.

8. دراسنا؛ درخت همواره سبز

گیاه دراسنا (drasaena) که به عنوان یک درخت همواره سبز می تواند فضای داخلی آپارتمان را زیبا کند، به اسم درخت اژدها نیز شناخته می گردد. این درخچه تا حدودی مقاوم است و نور متعادلی را برای بقای خود احتیاج دارد. بهتر است در صورت مشاهده رگه های زرد روی برگ های نازک آن، محل آنرا به سمت جایی پر نورتر تغییر داد. آبیاری این گیاه آپارتمانی تنها هفته ای دو مرتبه است که می تواند برای پاک نگه داشتن هوای داخلی، بسیار موثر عمل کند.

سخن پایانی

گل و گیاهان بسیاری هستند که می توان طبق شرایط موجود در آپارتمان آنها را خریداری کرد و از زیبایی آنها لذت برد. بیشتر کاکتوس ها به نور زیادی احتیاج دارند اما با شرایط داخل آپارتمان نیز سازگاری هستند اما بهتر است در خصوص نگهداری حتی از مقاوم ترین نوع گیاهان نیز دقت کرد. برای این کار کافی است مطالعه ای کوتاه مدت در خصوص آن نوع خاص از گیاه مورد نظر را داشت.

منبع: کوئیک سازه
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 408

به "گل های آپارتمانی و نحوه نگهداری 8 مورد از مناسبترین آنهامعرفی زیباترین گل های آپارتمانی ماندگار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گل های آپارتمانی و نحوه نگهداری 8 مورد از مناسبترین آنهامعرفی زیباترین گل های آپارتمانی ماندگار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید