کاخ سفید: با عدم خروج حملات طالبان علیه نظامیان آمریکایی افزایش می یافت

به گزارش مجله حقوق، سخنگوی کاخ سفید گفت که اگر نظامیان آمریکایی خروج از افغانستان را شروع نمی کردند بود، حمله گروه طالبان قرار می گرفتند.

کاخ سفید: با عدم خروج حملات طالبان علیه نظامیان آمریکایی افزایش می یافت

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید گفت که آمریکا با خروج نظامیانش از افغانستان، نیروهایش را از خطر افزایش حملات و هدف قرار گرفتن به وسیله طالبان در امان نگه داشته است.

وی با اظهار اینکه از زمان امضای توافقنامه با طالبان، حملات علیه نظامیان آمریکایی افزایش نیافته است، اضافه نمود: ما ارزیابی می کنیم که اگر آغاز به خروج نیروهایمان نمی کردیم، پس از اول ماه می خشونت ها علیه ما افزایش می یافت، زیرا این همان چیزی بود که طالبان بوضوح اظهار می کرد.

ساکی بعلاوه با اعتراف به اینکه حملات طالبان علیه نیروهای افغان افزایش یافته، توضیح داد که در پی افزایش این حملات جدول زمانی خروج کامل نظامیان آمریکایی تغییر نخواهد نمود و همه نیروها تا زمان مشخص شده یعنی 11 سپتامبر (20 شهریور) خاک افغانستان را ترک خواهند نمود.

سخنگوی کاخ سفید درباره سفر سران افغانستان به واشنگتن و ملاقات با بایدن هم گفت: بخشی از بحث آن ها در روز آدینه قطعاً این خواهد بود که رئیس جمهور که بار دیگر بر تعهد خود برای کار با دولت افغانستان و ادامه حمایت های بشردوستانه تاکید خواهد نمود.

اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه این کشور در رأس یک هیئت بلندپایه برای سفر رسمی 2 روزه راهی آمریکا شدند.

این سفر درحالی انجام شده است که همزمان با ادامه فرایند خروج نظامیان آمریکایی، حملات طالبان بشدت افزایش یافته و شهرستان های افغانستان پی در پی در حال سقوط هستند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 988

به "کاخ سفید: با عدم خروج حملات طالبان علیه نظامیان آمریکایی افزایش می یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید: با عدم خروج حملات طالبان علیه نظامیان آمریکایی افزایش می یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید