پیشنهاد کلمبیایی ها برای جبران زمان از دست رفته در مسابقات انتخابی جام جهانی 2022

به گزارش مجله حقوق، فدراسیون فوتبال کلمبیا به منظور جبران زمان های از دست رفته برای برگزاری رقابت های مرحله انتخابی جام جهانی 2022 قطر، طرحی را به کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی پیشنهاد کرده است.

پیشنهاد کلمبیایی ها برای جبران زمان از دست رفته در مسابقات انتخابی جام جهانی 2022

از پروفایل اینستاگرام بهروز ازند دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، شیوع کرونا در جهان و مسائل آن برای برگزاری مسابقات ورزشی، به فوتبال آمریکای جنوبی هم سرایت کرده است و آغاز مسابقات مرحله انتخابی این منطقه برای شرکت در جام جهانی 2022 را به تعویق انداخته است. این در حالیست که معین نیست تعلیق مسابقات فوتبال در این منطقه تا کی ادامه داشته باشد.

در شیوه فعلی برگزاری مسابقات مرحله انتخابی جام جهانی 2022 در آمریکای جنوبی، تمامی 10 تیم این منطقه به صورت گروهی با به صورت رفت و برگشت بازی می کنند و این یعنی 18 تاریخ برای معین شدن تکلیف 4.5 سهمیه این منطقه در جام جهانی لازم است. تعلیق بازی ها اما شاید سبب شود که زمان کافی برای برگزاری تمامی مسابقات طبق تقویم از پیش معین شده وجود نداشته باشد. به همین دلیل رامون خسورون، رئیس فدراسیون فوتبال کلمبیا طرحی را پیشنهاد کرده که به موجب آن زمان برگزاری بازی های مرحله انتخابی جام جهانی درمنطقه آمریکای جنوبی کاهش پیدا می کند.

خسورون روز پنجشنبه هفته گذشته جلسه ای با تعدادی از سران فوتبال کلمبیا جلسه ای داشت و هر یک از آنها پیشنهادهای خود را ارائه کردند که گویا در نهایت روی یکی از آنها اتفاق نظر صورت گرفته و آن ارائه پیشنهاد تقسیم تیم های منطقه آمریکای جنوبی به دو گروه 5 تیمی بوده است. مطابق این طرح پیشنهاد، تعداد تاریخ های برگزاری مسابقات به 10 مورد کاهش پیدا می کند و فرصت کافی برای برگزاری آنها در سال 2021 هم خواهد بود. از هر گروه هم دو تیم به صورت مستقیم به جام جهانی 2022 صعود می کنند و تیم های سوم هر دو گروه هم به پلی آف درون قاره ای می فرایند تا برنده آنها به دیدار پلی آف بین قاره ای برود و نیم سهمیه باقیمانده را به پنجمین سهمیه آمریکای جنوبی در جام جهانی تبدیل کند.

مطابق طرح پیشنهادی کلمبیا، 10 تیم منطقه آمریکای جنوبی بر اساس جایگاه شان در رنکینگ فیفا در گرو های دو گانه قرار می گیرند که بر این اساس، برزیل (رده 3 جهان) و اروگوئه (5) سرگروه خواهند بود، تیم های آرژانتین (9) و کلمبیا (10) در گلدان دوم، شیلی (17) و پرو (21) درگلدان سوم، ونزوئلا (25) و پاراگوئه (41) در گلدان چهارم و در نهایت اکوادور (63) و بولیوی (75) در گلدان پنجم قرعه کشی مرحله انتخابی قرار می گیرند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 23 دی 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 235

به "پیشنهاد کلمبیایی ها برای جبران زمان از دست رفته در مسابقات انتخابی جام جهانی 2022" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد کلمبیایی ها برای جبران زمان از دست رفته در مسابقات انتخابی جام جهانی 2022"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید