نماد گردشگری را سر بریدند!

به گزارش مجله حقوق، شب گذشته تک درخت نخل معروف سواحل کویری روستای درک به عنوان نماد گردشگری جنوب استان سیستان و بلوچستان در 170 کیلومتری چابهار، قطع و از پای در آمده است.

نماد گردشگری را سر بریدند!

به گزارش ایسنا، خبر هایی در فضای مجازی در رابطه با قطع شدن درخت نحل روستای درک در جنوب سیستا ن و بلوچستان منتشر شد، پیگیری این موضوع از منطقه آزاد چابهار با تائید این اتفاق همراه بوده است.

یوسفی- مدیر روابط عمومی و بین الملل منطقه آزاد چابهار- در این رابطه به ایسنا، توضیحاتی ارائه و گفت که شب گذشته و در جریانی که جزئیات آن معین نیست تک درخت نخل ساحل کویر درک را قطع کرده اند و بررسی ها نشان می دهد حتی مردم محلی نیز از اقدام کنندگان در این رابطه خبر نداشته و آن را محکوم کرده اند.

وی گفت که از نظر ما سر نماد گردشگری جنوب استان سیستان و بلوچستان را بریده اند و هدف کسانی که این کار را کرده اند آسیب زدن به گردشگری این بخش بوده است. فصل گردشگری تازه منطقه به نحوی با درک آغاز شده و هدفی مجذوب کننده برای جذب گردشگران نه تنها از جای جای کشورمان بلکه گردشگران خارجی هم بوده و برای دیدن این جاذبه به استان ما سفر می کردند.

پای آن گازوئیل هم ریخته بودند!

بر اساس توضیح ارائه شده، قدمت این درخت ظاهرا بیش از 40 سال بوده و در روستای درک در شهرستان زرآباد در فاصله 170 کیلومتری چابهار قرار داشته است، تک درخت نخل روستای درک که از آن به عنوان نماد زیست ساحل کویری یاد می شد پیش از این نیز مورد ضربه قرار گرفته و در ابتدای سال جاری پای این درخت گازوئیل ریخته بودند.

درخت زندگی نابود شد

درخت های نخل در استان سیستان و بلو چستان و سواحل مکران به نوعی درخت های زندگی هستند و در زندگی اهالی منطقه نقش دارند. این اقدام برای قطع تک درخت نخل روستای درک در حالی اجرا شده که ظاهرا روستای درک به دلیل مسایل گردشکری که این درخت از اهم دلایل آن بوده است، بیکار نداشته و مردم به نوعی از محل آن کسب درآمد می کرده اند.

تصویری از تک نخل درک قبل از قطع

تصویری از تک نخل درک بعد از قطع

منبع: فرارو
انتشار: 18 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1401 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 1294

به "نماد گردشگری را سر بریدند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماد گردشگری را سر بریدند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید