نرگس آبیار زیرنگاه آسمان را روایت کرد

به گزارش مجله حقوق، به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، انتشارات کتاب نیستان کتاب صوتی زیر نگاه آسمان نوشته سید محمدرضا دربندی را با صدای نرگس آبیار منتشر کرد.

کتاب صوتی زیر نگاه آسمان روایتی جدید و احساسی از واقعه کربلاست که این بار حضرت زینب(س) به عنوان راوی اصلی، تجربیات و مشاهدات دردناک و سخت خود را از غروب عاشورا تا طلوع صبح روز بعد از این پیشامد بیان می نماید.

سید محمدرضا دربندی که پیش از این، عاشقانه ای از زندگی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) با نام زیر نگاه ماه منتشر نموده بود، این بار روایتی داستان گونه از واقعه عاشورا را بیان نموده است.

نرگس آبیار زیرنگاه آسمان را روایت کرد

در این کتاب حضرت زینب(س) در نقش راوی، غروب روز عاشورا تا طلوع صبح روز بعد را روایت می نمایند و مخاطب با نگاهی جدید با این واقعه عظیم آشنا می گردد. متن کتاب زیر نگاه آسمان داستان گونه است و توضیحی خواندنی و جذاب از لحظاتی ارائه می دهد که سخت ترین و غم انگیزترین ساعات برای حضرت زینب و اسرای کربلاست.

از ویژگی های مثبت کتاب حاضر این است که واقعیت های تاریخی را در دل داستان جای داده و این بار نه به عنوان یک ناظر بیرونی بلکه همراه با حالات دگرگون حضرت زینب، مخاطب با موضوع روبرو می گردد.

سید محمدرضا دربندی سعی نموده بدون آنکه قداست حضرت زینب از میان برود، به دور از دیدگاه های همیشگی و معمول، تصویری جالب و ملموس از این شخصیت ارائه بدهد و ارتباطی عاطفی و احساسی بین ایشان و مخاطب ایجاد کند.

وی درباره انگیزه اش از پرداختن به زندگی حضرت زینب می گوید: نسل جوان ما یا انگیزه ای برای مطالعه زندگی این عظیمان ندارند و یا این که با توجه به آنچه تا به امروز به گوش شان رسیده، احساس بی نیازی می نمایند، من با استفاده از این نوع بیان، درصدد جذب این گروه از مخاطبان به سبک زندگی ایشان بودم.

در بخشی از کتاب صوتی زیر نگاه آسمان می شنویم:

در همین اثنا بود که دشمنان مانند حیوانات وحشی به سوی او هجوم بردند و آنچه که نباید می شد، رخ داد. حقیقتاً دیگر توان مرور آن لحظه ها را ندارم، در آن لحظه نزدیک بود که آسمان بر روی زمین فرود بیاید؛ کوه ها در حال تکه تکه شدن بودند و زمین می خواست همه موجودات را ببلعد. ولی خدا اراده نموده بود که همه صبر نمایند و نظام عالم به هم نریزد.

بنابراین فقط آسمان تیره و تار شد. ابرهای سیاه با غرش به حرکت درآمدند و این صحنه همانی بود که در خواب دیده بودم. هیچ کس نمی تواند حال مرا در آن لحظه درک کند؛ چگونه می توان ایستاد و نگاه کرد تا تنها بهانه زندگی ات با این شرایط دردناک از بین برود؟ فقط خدا نگهدارم بود و یاری کرد که فرو نریزم تا بتوانم برنامه های بعدی را به سامان برسانم.

کتاب صوتی زیرنگاه آسمان با صدای نرگس آبیار به مدت یک ساعت و 18 دقیقه به قیمت 9500 تومان منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 566

به "نرگس آبیار زیرنگاه آسمان را روایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرگس آبیار زیرنگاه آسمان را روایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید