عمل جراحی تعویض شریان آئورت با موفقیت انجام شد

به گزارش مجله حقوق، دکتر محسن تبرک پور رئیس بیمارستان بزرگ دزفول در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: بیمار که مردی 36ساله بود به علت پاره گی شریان آئورت به همراه نارسایی دریچه آئورت در زمینه فشارخون بالا مراجعه نموده و با توجه به احتیاج به تکنیک وتجهیزات پیچیده این عمل وعدم سابقه عمل مشابه دربیمارستان بزرگ دزفول، تصمیم به اعزام بیمار به اهواز و در نهایت تهران گرفته شد که هرکدام به دلایلی انجام نشد.

عمل جراحی تعویض شریان آئورت با موفقیت انجام شد

وی اضافه کرد: در روز پنجشنبه 11مرداد 97 باتوجه به خطر بالای مرگ بیمار و احتیاج به عمل جراحی فوری تصمیم به عمل جراحی گرفته شد.

رئیس بیمارستان بزرگ دزفول ادامه داد: درطول 6 ساعت عمل جراحی (16 تا 22 شب) پارگی آئورت که از بالای دریچه آن آغاز و تا شریانهای فرعی داخل مغزی گسترش یافته بود، ضمن ترمیم دریچه آئورت، کار تعویض قوس آئورت را با ماده سنتتیک انجام گرفت.

تبرک پور اضافه کرد: این عمل یکی از پیچیده ترین عمل های جراحی قلب باز است و برای اولین بار در این مرکز با موفقیت انجام گردیده است.

وی با بیان اینکه بیمارستان بزرگ دزفول و کادر پزشکی با تمامی قوت و دقت برای مردم خدمت می نمایند، اظهار امیدواری کرد با هزینه های بسیار کم و داشتن این استعدادهای بالا و سهولت و نزدیکی این خدمات، بتوان با اطمینان بیشتری خدمات تخصصی و جراحی قلب را برای مردم ارائه داد.

آئورت (Aorta) یا بزرگ سرخرگ، سرخرگ بزرگی است که به بطن چپ قلب متصل است و خون تصفیه گردیده را به تمام بدن می رساند.

مهمترین شاهرگ بدن، آئورت است که خون را از بطن چپ قلب گرفتن و به اعضای بدن می رساند. آئورت سه لایه داخلی، میانی و خارجی دارد که از کلاژن، الاستین و عضلات صاف ساخته گردیده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 شهریور 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 17

به "عمل جراحی تعویض شریان آئورت با موفقیت انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمل جراحی تعویض شریان آئورت با موفقیت انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید