طرز نشستن پرخطر برای کودک

به گزارش مجله حقوق، نشستن کودک تاثیر مستقیم در رشد و تغییرات استخوان ها و مفاصل دارد ، اگر فرزندتان به طرزی تادرست مقابل تلویزیون نشته بود حتما او را مجبور به تغییر شرایط کنید

طرز نشستن پرخطر برای کودک

طرز نشستن پرخطر برای کودک

به گزارش خبرنگاران به نقل از نمناک ، رعایت نکردن طرز صحیح نشستن در دوران کودکی عوارض جدی دارد.

بدترین فرم نشستن بچه ها شکل قورباغه ای یا همان به شکل w است که عضلات میان تنه را ضعیف می کند.

نشستن قورباغه ای در بچه ها

نشستن قورباغه ای در بچه ها یا به شکل w نشستن شرایطی است که در میان بسیاری از بچه ها شایع است. در این شرایط نشستن، کودک روی باسن نشسته، زانوها را به عقب خم می کند، کف پاها برگردانده شده و پاها به طرفین باز می شوند و در کل پاها به شکل حرف انگلیسیw درمی آیند.

خطرات نشستن کودک به شکل قورباغه

آنوی تریویدی متخصص بیماری های استخوان در لندن می گوید:شکل نشستن w یکی از علل اصلی ضعیف بودن باسن است و بچه های که عادت به این شکل نشستن دارند دچار دردهای طولانی می شوند ، دردهایی که در دراز مدت ادامه خواهد داشت.

اگر متوجه نشستن فرزندتان در این شرایط به خصوص هنگام تماشای تلویزیون که اصولا مدت زیادی است به سرعت او را مجبور کنید تا شرایط نشستنش را تغییر دهد.

به گفته متخصصان این سبک نشستن تاثیر منفی مستقیم روی رشد استخوان ها و مفاصل پا دیده می شود.

خانم انوی در گفتگو با میرر گفت :این موضوع در حقیقت امروزه به عنوان یک اپیدمی جدید بهداشتی شناخته می شود و حساسیت مسئله ایجاب می کند که والدین مرتبا در این مورد دقت کنند.

وی افزود :نشستن به مدت طولانی به خصوص در بچه ها که در سن رشد هستند در قسمت گردن ، شانه ها و قسمت فوقانی پشت فشار نامناسبی ایجاد می کند.

تاثیر منفی نشستن w کودک در رشد استخوان ها

W شکل نشستن می تواند موجب دررفتگی استخوان لگن شود . همچنین این شکل نشستن می تواند در رفتگی استخوان لگن را دربرداشته و در بچه هایی که از پیش مسائل استخوانی دارند، اگر گروه های عضلانی اصلی در شرایط کوتاه شده قرار بگیرند، مسائل استخوانی شان بدتر خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 686

به "طرز نشستن پرخطر برای کودک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز نشستن پرخطر برای کودک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید