دکور نمایشگاه مبل خوب را چگونه بچینیم؟

به گزارش مجله حقوق، دکور نمایشگاه مبل می تواند در عین سادگی، دارای سختی ها و پیچیدگی های خاص خودش نیز باشد و همین موضوع سبب گردد تا شما احتیاج به مشورت و یاری گرفتن از یک طراح دکوراسیون داخلی داشته باشید. در ادامه این مطلب قصد داریم تا به شما در این زمینه یاری کنیم. مسلما دانستن مولفه های مهم در این حوزه می تواند سبب گردد که در طراحی دکوراسیون داخلی محیط خود، عملکرد بهتری داشته باشید.

دکور نمایشگاه مبل خوب را چگونه بچینیم؟

اهمیت توجه به دکور نمایشگاه مبل

بهتر است ابتدا بدانیم که چرا باید به دکور نمایشگاه مبل خود توجه نشان دهیم. دانستن دلایل این موضوع می تواند به ما یاری کند تا در مورد مولفه هایی که قرار است در این حوزه رعایت کنیم، توجه بیشتری نشان دهیم.

استفاده از تمام فضا

اولین مورد در مورد استفاده کردن از تمام فضایی است که برای نمایشگاه مبل خود در اختیار دارید. این مدل از نمایشگاه ها معمولا فضای زیادی را لازم دارند تا بتوانند حداقل 20 مدل از مبلمان و میز و جایگاه را به نمایش بگذارند. همین موضوع سبب می گردد تا با استفاده بهینه از یک دکور نمایشگاه مبل خوب، بخواهید از تمام فضای مدنظرتان به شکلی بهینه بهره ببرید.

تصویر سازی

زمانی که برای خرید مبلمان به یک نمایشگاه مبل می روید، اولین موضوعی که در نظر دارید آن است که چه نوع مبلمانی می تواند با فضای خانه و یا محل کار شما هماهنگی و همخوانی داشته باشد. این موضوع سبب می گردد تا تمام مشتریان احتیاجمند یک تصویر سازی سه بعدی از نحوه چیدمان مبلمان هایی که می بینند، باشند.

در صورتی که بخواهید مبلمان و جایگاه ها را به صورت قطاری و…در پشت یکدیگر قرار دهید، به احتمال زیاد این موضوع نه تنها برای مشتری به صورت گنگ و حل نشده باقی خواهد ماند، بلکه جلوه بسیار بدی نیز پیدا می نماید که سبب می گردد هیچ کسی نسبت به خرید آن مبلمان رغبت نشان ندهد.

القای حس راحتی به مخاطب

مورد بعدی القا کردن حس آرامش و راحتی به مخاطبان و مشتریان است. نباید فراموش کنید که مبلمان یک خانه و یا یک دفتر کار و سالن انتظار مطب دکتر، باید به نحوی طراحی گردد که برای آن فضا آسایش و راحتی را با ود به همراه بیاورد. این موضوع را مشتریان در همان نگاه اول باید حس نمایند، بنابراین باید دقت داشته باشید که دکور نمایشگاه مبل خود را به شکل مناسبی اجرا کنید تا مشتریانی که وارد محیط نمایشگاه می شوند، بتوانند این حس را از آن سرویس مبل خاص دریافت نمایند.

مولفه های مهم در طراحی دکور نمایشگاه مبل

حالا که متوجه اهمیت این موضوع شدید، بهتر است به سراغ مولفه هایی برویم که به شما یاری می نماید تا یک دکور بسیار شیک و عالی را در نمایشگاه مبلمان خود اجرا و پیاده سازی نمایید. توجه به این مولفه ها سبب می شوند تا اهدافی که در قسمت قبلی بیان شد را به شکلی ساده تر و راحت تر به دست آورید.

هارمونی رنگ ها

اولین مورد در مورد ایجاد یک هارمونی رنگی مناسب بین دکوراسیون، مبل ها و فضای اطراف است. مسلما تمام مبل هایی که در محیط یک نمایشگاه مبل قرار دارند به یک رنگ طراحی و فراوری نشده اند. همین موضوع سبب می گردد تا احتیاج به ایجاد یک هارمونی بین دکور نمایشگاه مبل و آن مبلمان باشد.

به طور مثال فرض کنید که یک مبلمان به رنگ کرم و یا قهوه ای است و گوشه ای از نمایشگاه را به خودش اختصاص داده است، برای اینکه بتوانیم آن را به درستی به نمایش درآوریم، ضروری است تا چندین فاکتور را در آن محیط مدنظر قرار دهید. نورپردازی که برای آن بخش ایجاد می گردد می تواند هارمونی رنگی زیادی را به وجود بیاورد؛ مورد بعدی نیز مربوط به رنگ دیوارهایی می گردد که مبلمان در کنار آن قرار دارند.

نحوه چینش

مورد بعدی در مورد نحوه چینش مبلمان است. در زیباسازی دکور نمایشگاه مبل باید به نحوه چیدن مبلمان های مختلف که از انواع مختلفی هستند و سایزها و ابعاد گوناگونی دارند، توجه ویژه ای داشته باشید. به طور کلی مبل هایی با ابعاد و مقدار های بزرگ را در بخش های کناری سرویس مبلمان چیده و مبل هایی که مقدار های کوچک تر دارند را در بخش های وسطی قرار می دهند. با این کار می توانید یک بالانس و تعادل مناسب را در فضا ایجاد کنید.

تزئینات مورد استفاده

مورد بعدی در مورد تزئیناتی است که در فضای دکور نمایشگاه مبل از آن ها استفاده می کنید. این تزئینات که شامل مواردی همانند تابلوهای نقاشی، گلدان ها و…می شوند، باید دارای چند مولفه مهم و کاربردی باشند. اولین مورد در مورد رنگ تزئینات است. رنگ تزئینات استفاده شده بایستی با رنگ مبل ها هماهنگ باشند و ایجاد هارمونی نمایند. دومین مورد در مورد ابعاد و مقدار های آن ها است.

نباید فراموش کنید که اگر مبلمان موردنظرتان کوچک باشد، باید تزئینات را کمی بزرگ در نظر بگیرید، اما اگر مبلمان مورد نظرتان از نوع سلطنتی باشد، بهتر است تزئینات را در ابعاد میانه و یا کوچک داشته باشید.

تراکم مبل ها

گاهی اوقات به بعضی از نمایشگاه ها وارد می شوید و اولین چیزی که در آن دکور نمایشگاه مبل می تواند نظر شما را جلب کند، مربوط به مقدار تراکم مبلمان و سرویس چوب هایی است که در آنجا واقع شده است. درست است که اگر مقدار تراکم و تنوع محصولات بالا باشد، به مشتریان این موضوع را القا می نماید که نمایشگاه شما دارای تنوع محصولی زیادی است، اما در عین حال نیز می تواند مشتری را در انتخابش دچار سردرگمی نماید.

تنوع محصولات

در یک نمایشگاه مبل باید تنوع محصولاتی را به خوبی رعایت کنید. نباید فراموش کنید که صرفا بالا بودن مقدار تنوع محصولات به معنای خوب بودن دکور نمایشگاه مبل شما نیست؛ تک محصولی بودن نیز نمی تواند گزینه مناسبی باشد، زیرا مشتریان مختلف دارای سلیقه های مختلفی هستند. این موضوع سبب می گردد که بتوانید تمام مشتریان را از خودتان راضی نگه دارید.

خلاقیت

مورد بعدی در مورد به خرج دادن خلاقیت است. در هنگام طراحی دکور این مدل از نمایشگاه ها بهتر است بدانید که خلاقیت می تواند جایگاه ویژه و ممتازی را برای شما به ارمغان بیاورد. خلاقیت و نوآوری سبب می گردد تا طرح های جدیدی را در چیدمان و تزئیناتی که برای دکوراسیون استفاده می کنید، داشته باشید.

جمع بندی

به طور کلی می توان گفت که این مولفه های به ظاهر ساده می توانند سبب شوند تا دکور نمایشگاه مبل شما بسیار زیبا و شکیل شده و به نوعی در جذب مشتریان شما تاثیر فوق العاده ای را داشته باشد. استفاده کردن از روش های طراحی دکوراسیون داخلی و بعلاوه طراحانی که در این زمینه فعالیت می نمایند، می تواند به شما یاری های بسیار زیادی کند که دیزاین خوبی را برای نمایشگاه خود اجرا کنید.

منبع: اتاق
انتشار: 21 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1401 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 1297

به "دکور نمایشگاه مبل خوب را چگونه بچینیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکور نمایشگاه مبل خوب را چگونه بچینیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید