حتی نسخه دیسکی Assassins Creed Shadows هم احتیاج به اینترنت دارد

به گزارش مجله حقوق، چندی پیش شرکت یوبیسافت (Ubisoft) از بازی نو خود در مجموعه اساسینز کرید (Assassins Creed) رونمایی کرد. نام این بازی سایه ها (Shadows) بود و در دنیای خاص ژاپن جریان دارد. بازی اساسینز کرید سایه ها یک بازی نقش آفرینی و آفلاین است ولی اینطور که به نظر می رسد برای نصب اولیه احتیاج به اتصال به اینترنت دارد.

حتی نسخه دیسکی Assassins Creed Shadows هم احتیاج به اینترنت دارد

بازی اساسینز کرید سایه ها آخرین عنوان مجموعه اساسینز کرید است. مجموعه ای که سابقه بسیار زیادی در جهانی گیمینگ داشته و در دوران مختلف و در مکان های مختلف حضور داشته است. حال این دفعه نوبت به جهانی ژاپن رسیده که با توجه به سبک خاصی که در مبارزه و طراحی جهان دارند، می تواند بسیار جالب باشد.

بازی اساسینز کرید سایه ها در قرن شانزدهم و در ژاپن جریان دارد. شما در نقش یک شینوبی (Shinobi) به نام نائو (Naoe) هستید و باید کوشش کنید داستان بازی را پیش ببرید. در کنار نائو یک شخصیت دیگر به نام یاسوکه (Yasuke) نیز حضور داشته و ما دوباره شاهد بازگشت حالت دو کرکتر اصلی در مجموعه اساسینز کرید هستیم.

حال یکی از رسانه های جهانی گیمینگ اعلام نموده که حتی برای اجرا و نصب اولیه نسخه فیزیکی بازی سایه ها نیز شما احتیاج به اتصال به اینترنت خواهید داشت. این یک موضوع نو در جهانی گیمینگ نیست به علت اینکه بسیاری از بازی ها برای نصب شدن احتیاج به اینترنت دارند و اکثراً برای دانلود محتوای اضافه یا یک به روزرسانی اولیه از این روش استفاده می گردد.

یوبیسافت نیز اولین بار در بازی آواتار: مرزهای پندورا (Avatar: Frontiers of Pandora) بود که اتصال اولیه به اینترنت را اجباری کرد. حتی بازی بعدی این شرکت یعنی اوتلاوز (Outlaws) که از جهانی جنگ ستارگان است هم قرار است احتیاج به اینترنت داشته باشد و این روند برای اساسینز کرید بعدی نیز تکرار خواهد شد.

این موضوع باعث عصبانیت بسیاری از کاربران شده است. به علت اینکه همچنان بسیاری از افراد اتصال قوی به اینترنت ندارند و به همین علت دانلود یک حجم زیاد برای آن ها کار بسیار سختی است. در کل حجم بازی ها افزایش پیدا نموده و خرید نسخه فیزیکی یک راه میانبر برای عدم دانلود این فایل های گسترده است. حال با توجه به این دانلودهای اولیه، خرید نسخه فیزیکی یک بازی منطقی به نظر نمی رسد.

یکی از نکات مهمی که یوبیسافت تأکید نموده این است که اتصال به اینترنت تنها برای دانلود محتوای اولیه بازی اجباری است. پس از آن کاربران می توانند به راحتی بازی سایه ها را تجربه نموده و نگران اتصال به اینترنت نباشند. این یک نکته بسیار مثبت است و نشان می دهد که شرکت یوبیسافت نتوانسته حجم کامل بازی را در یک دیسک بلو ری جای بدهد.

نکته اصلی اینجاست که با حجیم شدن عناوین بازی استفاده از دیسک هم سخت شده است. در کل در حال حاضر بیشتر جهانی گیمینگ به سمت خرید بازی های دیجیتالی رفته و حتی دستگاه های انحصاراً دیجیتال نیز وجود دارند. با این حال بسیاری از افراد نیز یا دسترسی به اینترنت خوبی نداشته و یا علاقه به داشتن کلکسیون دارند. در نتیجه نسخه فیزیکی همچنان زنده است اما احتیاج به یک به روزرسانی برای افزایش حجم دیسک دارد تا مشکلاتی به این شکل بوجود نیاید.

منبع: Kotaku

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 29 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1403 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 1565

به "حتی نسخه دیسکی Assassins Creed Shadows هم احتیاج به اینترنت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حتی نسخه دیسکی Assassins Creed Shadows هم احتیاج به اینترنت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید