15 کشته در سقوط بالگرد نیروی ارتش افغانستان

به گزارش مجله حقوق، فرماندار شهرستان ناوه در استان هلمند افغانستان گفت که در اثر برخورد و سقوط دو فروند بالگرد ارتش این کشور، 15 نیروی آن کشته شدند.

15 کشته در سقوط بالگرد نیروی ارتش افغانستان

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ جمال سیدی بیشتر بدانید.

به گزارش ایرنا، تورجان هلمندوال روز چهارشنبه به رسانه های محلی این کشور گفت که شب گذشته این بالگردها درحال گشت زنی مناطقی در این شهرستان بودند تا در حمله طالبان از نیروی زمینی ارتش حمایت نمایند که در هوا با یکدیگر برخورد کردند.

وزارت دفاع افغانستان تا به امروز در این رابطه اظهار نظری نکرده است.

همچنین در حملات هوایی نظامیان آمریکا طی روزگذشته به مواضع طالبان در استان هلمند بیش از 250 نفر کشته و زخمی شدند.

استان هلمند افغانستان از 19 مهر تا کنون شاهد درگیرهای شدید بین طالبان و نیروهای دولتی بوده است که این درگیری صدها کشته و هزاران بی خانمان برجای گذاشته است.

نبرد سنگین در شهرهای ناوه، نادعلی و منطقه باباجی در ناحیه چهارم شهر لشکرگاه هنوزهم ادامه دارد و طالبان با وجود تلفات سنگین هنوزهم در این منطقه مقاومت می نمایند.

این حملات باعث آوارگی شمار زیادی از مردم مرکز این استان شده و هزاران نفر از شهروندان لشکرگاه در حال ترک شهر هستند. این آوارگان که از نبود غذا و سرپناه در رنج هستند، با سردی هوا شرایط بدتری را تحمل می نمایند.

اظهارات اخیر گروه طالبان و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در افغانستان واکنش های زیادی در پی داشته و شمار زیادی از افغان ها معتقدند که آمریکا از حقوق بشر، دمکراسی و دیگر شعارهای فریبنده به عنوان ابزار استفاده می نمایند و هیچ ارزشی برای آن ها قایل نیستند.

بعضی افغانها که سالهای گذشته از حضور آمریکایی ها در افغانستان حمایت می کردند، اکنون به آنها به عنوان یک اشغالگر می نگرند و خواستار خروج هرچه سریعتر آنها از این کشور هستند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 517

به "15 کشته در سقوط بالگرد نیروی ارتش افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 کشته در سقوط بالگرد نیروی ارتش افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید