چگونه پس از ابتلا به کرونا فرایند بهبود ریه ها را سرعت دهیم؟

به گزارش مجله حقوق، دکتر الکساندر کارابننکو متخصص ریه اظهار کرد: التهاب ریه ناشی از عفونت با ویروس کرونا عواقبی دارد که باید مدتی با آن مقابله کرد. از جمله آثار سوء ویروس کرونا بر ریه بیمار ایجاد منطقه وسیعی از تغییرات فیبروکیستیک، سرفه و تنگی نفس است که همه آن ها به شرط عدم مداخله در این فرآیند، در یک دوره زمانی کمتر از 1.5 ماه ناپدید می شوند.

چگونه پس از ابتلا به کرونا فرایند بهبود ریه ها را سرعت دهیم؟

او اضافه نمود: فرآیند احیا در بدن همواره صورت می گیرد و وقتی سلول ها می میرند، سلول های جدیدی به جای آن ها تولید می شود، از همین طریق ساختار ریه ها هم احیا می شود. اما در برخی موارد مانند زمانی که فرد بدست خود، جانش را به خطر می اندازد این فرایند به طور کامل انجام نمی شود.

به گفته این پزشک متخصص، فردی که سیگار می کشد به ریه های خود فرصت بهبودی نمی دهد؛ بنابراین سیگار کشیدن در این مورد نه تنها عادت بدی است، بلکه یک نوع خودکشی آرام است.

کارابننکو توضیح اضافه نمود: اگر فرد مبتلا به ویروس کرونا سیگار بکشد، ریه های او هرگز از التهاب شدید یا آثار سوء این ویروس بهبود نمی یابند. سیگار کشیدن پس از ابتلا به این بیماری به بیان ساده یک خودکشی آرام است؛ اما اگر سیگار نکشیم، ریه ها به راحتی بهبود می یابند که البته فرایند آن در افراد مختلف، فرق دارد.

او تاکید کرد: این فرایند به طور میانه بین سه ماه تا یک سال کامل طول می کشد و بستگی زیادی به شرایط سیستم ایمنی بدن و آمادگی جسمانی فرد دارد.

این پزشک متخصص گفت: تمام بیماری های مربوط به ویروس کرونا و سایر بیماری های تنفسی مسری نشان دهنده ضعف سیستم دفاعی بدن هستند که مهمترین آن ها سیستم ایمنی بدن و سپس آمادگی جسمانی است. کسی که ورزش می کند و سبک زندگی سالمی دارد، حتی اگر به این بیماری هم مبتلا شود، به مانند فردی که از سلامتی خود مراقبت نمی کند، تحت تاثیر این بیماری قرار نخواهد گرفت.

منبع: همگردی
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 1025

به "چگونه پس از ابتلا به کرونا فرایند بهبود ریه ها را سرعت دهیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه پس از ابتلا به کرونا فرایند بهبود ریه ها را سرعت دهیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید