وزیر بهداشت 66 پروژه بهداشتی درمانی کرمانشاه را افتتاح کرد

به گزارش مجله حقوق، با حضور وزیر بهداشت، 66 پروژه بهداشتی و درمانی استان کرمانشاه در قالب نهمین آیین پویش ره سلامت در سالگرد زلزله بزرگ آبان 1396 کرمانشاه افتتاح شد.

وزیر بهداشت 66 پروژه بهداشتی درمانی کرمانشاه را افتتاح کرد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، با حضور وزیر بهداشت، 66 پروژه بهداشتی و درمانی استان کرمانشاه در قالب نهمین آیین پویش ره سلامت در سالگرد زلزله بزرگ آبان 1396 کرمانشاه افتتاح شد.

محمود رضا مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مراسم افتتاح این پروژه ها که امروز (20 آبان) در استانداری کرمانشاه بصورت ویدئو کنفرانس برگزار گشت، با اشاره به شیوع بیماری کرونا، اظهار کرد: هرچند طی چندین ماه گذشته بخش زیادی از توان دانشگاه علوم پزشکی صرف مقابله با این بیماری شده، اما تلاش کرده ایم تا از پروژه های عمرانی که در حال اجرا داشتیم هم غافل نشویم.

وی اضافه نمود: در این راستا، طی ماه های گذشته 66 پروره بهداشتی را در استان تکمیل کردیم که امروز به افتتاح رسید و تا پایان سال هم 54 پروره دیگر را افتتاح خواهیم کرد.

ربیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه از صرف 200 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه ها خبرداد و اضافه نمود: مرکز تخصصی آنژیوگرافی و اینترونشنال رادیولوژی بیمارستان امام رضا (ع) مهمترین پروژه ای است که افتتاح می شود.

وی مساحت این پروژه را حدود هزار متر و اعتبار صرف شده برای آن را حدود 85 میلیارد تومان با ارز دولتی عنوان کرد و گفت: تجهیزاتی که در این بیمارستان بکار رفته در کشور بی نظیر است و می تواند در بخش سکته های مغزی، اعمال و جراحی عروق و گوارش نقش مهمی ایفا کند.

مرادی ساختمان معاونت غذا و دارو، ساختمان شبکه بهداشت و درمان روانسر، 32 واحد اقامتگاه و پانسیون پزشکان، شش مرکز جامع سلامت، چهار مرکز فوریت های پزشکی، نصب و بکارگیری 9 دستگاه اکسیژن ساز، شش خانه بهداشت، تعمیرات بیمارستانی و احداث زمین چمن مصنوعی در دانشکده پزشکی را از دیگر پروژه های افتتاحی گفت.

وی تاکید کرد: در پروژه های درحال اجرا بیشتر روی پروژه هایی تاکید داشتیم که درصد پیشرفت فیزیکی زیادی داشتند و تلاش شده تا از کلنگ زنی پروژه های جدید خودداری کنیم.

وی همچنین با اشاره به تخریب بخش هایی از بیمارستان امام خمینی (ره) اسلام آبادغرب در زلزله سال 1396، اظهار کرد: مقاوم سازی این پروژه هم اکنون حدود 99 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اما علیرغم وجود نواقصی در آن، پیمانکار پروژه (وزارت مسکن و شهرسازی) درخواست تجهیز بیمارستان را داده است.

مرادی گفت: تا زمانی که پیمانکار این نواقص را رفع نکند، آن را تحویل نخواهیم گرفت و از سوی دیگر از وزارت بهداشت می خواهیم برای رفع این مشکل ورود کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش درخواست هایی را هم از وزیر بهداشت داشت و گفت: در سنوات گذشته زمینی را در اسلام آبادغرب در اختیار گرفتیم و اقدامات اولیه همچون گودبرداری آن را انجام دادیم تا یک بیمارستان توسط خیرین و بانک های خصوصی در آن احداث شود، اما با گران شدن ارز این پروژه متوقف مانده، لذا انتظار داریم که برای تکمیل این پروژه و تبدیل آن به دانشکده پزشکی باتوجه به قابلیت های خوب این شهرستان موافقت کنید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه شرح داد: همچنین یک بیمارستان خیر ساز با 60 درصد پیشرفت فیزیکی در شهرستان سرپلذهاب داریم که درحال ساخت است، اما این احتمال وجود دارد که ساخت بخشی از آن به ما واگذار شود، لذا برای تکمیل آن اعتبار می خواهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 574

به "وزیر بهداشت 66 پروژه بهداشتی درمانی کرمانشاه را افتتاح کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت 66 پروژه بهداشتی درمانی کرمانشاه را افتتاح کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید