مدیر سابق سیا: امیدوارم رای دهندگان ترامپ را با یک اردنگی حسابی کنار بزنند

به گزارش مجله حقوق، مدیر سابق سازمان جاسوسی آمریکا گفت که امیدوار است رای دهندگان آمریکایی در روز 3 نوامبر یک اردنگی حسابی نثار دونالد ترامپ بکنند تا دیگر جایی برای گلایه کردن (از نتیجه انتخابات) نداشته باشد.

مدیر سابق سیا: امیدوارم رای دهندگان ترامپ را با یک اردنگی حسابی کنار بزنند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جان برنان، مدیر سابق سی آی ای، گفت از این بابت که توسط دولت ترامپ تحت تعقیب قرار بگیرد نگران نیست، اما افزود چنانچه شکست دونالد ترامپ در این انتخابات قاطعانه صورت بگیرد جایی برای نگرانی به جهت انتقال صلح آمیز قدرت، در صورت شکست وی وجود ندارد.

رئیس سابق سیا همچنین گفت که چیزی که او را نگران میکند ویرانگری های اجتماعی و سیاسی ای است که ترامپ میتواند بین روزهای بعد از انتخابات تا زمان مراسم تحلیف احتمالی رقیب دموکرات خود، جو بایدن آغاز کند. زیرا از آنجایی که ترامپ قادر به برانگیزی ناآرامی های داخلی در آمریکا است، می تواند سعی در برقراری حکومت نظامی کند.

برنان همچنین پس از ابراز نگرانی از پیروزی احتمالی ترامپ گفت: ترامپ همچنان به راه خود در بی لیاقتی، بی عرضگی، فساد، شرارت، فریب کاری، دروغ گویی و دامن زدن به قطب سازی در کشور ادامه خواهد داد و این تازه آغاز ماجرا است.

برنان در ادامه اظهارات تند خود نسبت به ترامپ در یک پست توئیتری افزود مادامی که رئیس جمهور آمریکا شهرت این کشور را در دنیا به خطر می اندازد، وی در انتقاد از ترامپ دست نخواهد کشید.

رئیس سابق سیا همچنین گفت که امیدوار است رای دهندگان آمریکایی طوری ترامپ را با اردنگی از کاخ سفید بیرون بیاندازند که وی دیگر جایی برای گلایه کردن از نتیجه انتخابات نداشته باشد و همینطور پیش بینی کرد چنانچه ترامپ شکست بخورد، نوعی چالش قانونی را برای نتیجه انتخابات به وجود خواهد آورد.

وی گفت، نگرانی بزرگتر این است که ممکن است ترامپ هواداران خود را در صورت شکست به اعتراض به نتیجه انتخابات و یا شاید به ایجاد خشونت در این کشور تشویق کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 522

به "مدیر سابق سیا: امیدوارم رای دهندگان ترامپ را با یک اردنگی حسابی کنار بزنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر سابق سیا: امیدوارم رای دهندگان ترامپ را با یک اردنگی حسابی کنار بزنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید