عراقچی: از هر مسیری برای تحقق اهداف کشور کوشش خواهیم کرد

به گزارش مجله حقوق، تهران (پانا) - معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت همکاران ما در وزارت امور خارجه وظایف و ماموریت های خود را انجام می دهند. علاوه بر این دغدغه های خود را نسبت به مردم و جامعه هم داریم و از هر مسیری که امکان داشته باشد، برای تحقق اهداف کشور کوشش خواهیم کرد.

عراقچی: از هر مسیری برای تحقق اهداف کشور کوشش خواهیم کرد

به گزارش ایرنا، سیدعباس عراقچی ظهر امروز در مراسم افتتاح مجازی هنرستان شهدای وزارت امور خارجه در سوسنگرد گفت: از همه کسانی که در ساخت هنرستان شهدای وزارت امور خارجه در سوسنگرد کوشش کردند، اعم از وزارت آموزش و پرورش، جامعه خیرین مدرسه ساز در تهران و خوزستان، استاندار خوزستان و همچنین همکارانم در وزارت امور خارجه که در تامین هزینه ها مشارکت کردند، تشکر می کنم.

وی با تشکر از سردار سلامی، فرمانده کل سپاه گفت: سردار سلامی به خواهش بنده و همکارانم در وزارت امور خارجه قبول کردند که سپاه جاده خاکی این هنرستان را آسفالت کند. ضرورت جدی است که کشور و وزارت آموزش و پرورش به قول استاندار به سمت فنی شدن حرکت کند و افرادی را پرورش دهد که بتوانند به ساختن کشور یاری نمایند.

این دیپلمات ارشد ادامه داد: هنرستان شهدای وزارت امور خارجه در سوسنگرد، دومین هنرستانی است که همکارانم در قالب پویش احسان کریمانه در ساختن آن یاری کردند. نخستین مدرسه پس از زلزله کرمانشاه در سرپل ذهاب ساخته و به نام شهدای وزارت امور خارجه نامگذاری شد.

عراقچی با اشاره به نقش دیپلماسی و وزارت امور خارجه در زمان جنگ تحمیلی توضیح داد: دیپلمات ها در زمان جنگ، در عرصه های بین المللی از حقانیت و مظلومیت مردم ایران دفاع نموده، مشروعیت دفاع مقدس را آشکار ساختند و به تامین نیازهای کشور یاری کردند. پس از جنگ هم کار بزرگی صورت گرفت و رژیم صدام به عنوان متجاوز شناخته شد که این یک دستاورد سیاسی و حقوقی بزرگی بود.

وی با یادآوری حضور گسترده کارمندان وزارت امور خارجه در خطوط مقدم در جنگ تحمیلی اعلام کرد: همکاران ما در وزارت امور خارجه در عرصه میدانی در جنگ شرکت داشتند. هم شهدا، هم جانبازان و هم آزادگانی را تقدیم کردند. ایثارگران وزارت امور خارجه اعم از خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران بالاترین رقم را نسبت به سایر دستگاه ها را دارد و فکر می کنم رتبه دوم ایثارگری در زمینه مناصب و مشاغل در اختیار وزارت امور خارجه است.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه از شهید ابراهیم نجیب یاد کرد و ابراز داشت: شهید ابراهیم نجیب از اهالی ایذه هم دوره من در دانشکده وزارت امور خارجه بود که راه 100 ساله را یک شبه طی کرد و به شهادت رسید. ما سعی می کنیم وظایف خود را انجام دهیم ولی یاران شهید ما راه صد ساله را یک شبه رفتند و جان خود را فدای این سرزمین کردند.

عراقچی به اشاره به دیگر شهدای وزارت امور خارجه بیان نمود: ضروری است از شهدای پس از جنگ وزارت امور خارجه یاد کنم که در عراق، افغانستان، بوسنی و یمن به شهادت رسیدند. آخرین شهید دیپلمات در یمن بود که در مقابل ربایش توسط تروریست ها مقاومت کرد و به شهادت رسید. درخواست ما این بود نام این هنرستان را به نام شهدای وزارت امور خارجه ثبت گردد و دوستان ما در سازمان نوسازی مدارس و جامعه خیرین این درخواست را قبول کردند.

وی اضافه نمود: امروز هم در وزارت امور خارجه وظایف و ماموریت های خود را انجام می دهیم ولی همکاران ما دغدغه های خود را نسبت به جامعه و مردم دارند و از هر مسیری که امکان داشته باشد، برای تحقق اهداف کشور کوشش خواهیم کرد. برجام یک نمونه آن بود اما حضور در میدان های سازندگی و هر جایی که یاری به مردم لازم باشد، همکارانم وزارت امور خارجه مشارکت خواهند داشت.

هنرستان شهدای وزارت امور خارجه امروز ظهر به مناسبت سالگرد آزادسازی سوسنگرد به صورت مجازی با حضور سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه، رییس خیرین مدرسه ساز کشور، مدیرکل فنی - حرفه ای آموزش و پرورش و تعدادی از اعضای هیات امنای پویش احسان کریمانه همکاران وزارت امور خارجه در تهران و همچنین استاندار محترم خوزستان و جمعی از مدیران محلی و استانی در سوسنگرد افتتاح شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 587

به "عراقچی: از هر مسیری برای تحقق اهداف کشور کوشش خواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: از هر مسیری برای تحقق اهداف کشور کوشش خواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید