ظریف تایید کرد؛ نامه ترامپ به ایران رسید

به گزارش مجله حقوق، خبرنگاران: وزیر خارجه ایران گفت: ایران از دولت ترامپ یک نامه رسمی دریافت کرده است.

ظریف تایید کرد؛ نامه ترامپ به ایران رسید

به گزارش خبرنگاران،محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در گفت و گو با یک رسانه آمریکایی از دریافت یک نامه از دولت ترامپ خبرداد و گفت:در این نامه دولت ترامپ از ایران خواسته در مورد انتخابات آمریکا اقدامی انجام ندهد.

محمدجواد ظریف در مصاحبه ای با شبکه سی. بی. اس نیوز که دوشنبه شب منتشر شد، اظهار کرد: که ایران از میان دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا و جو بایدن هیچ کدام را ترجیح نمی دهد.

تارنمای این شبکه نوشت: وقتی اصرار شد که پاسخی داده شود، ظریف گفت که اظهارات اردوگاه بایدن امیدبخش تر بوده است. اما باید منتظر باشیم و ببینیم.

وزیر خارجه ایران گفت: آنچه که برای ما مهم است نحوه رفتاری است که کاخ سفید بعد از انتخابات دارد، نه وعده ها و شعارهایی که داده می شود. مهم، رفتار آمریکا است.

وی افزود: اگر آمریکا تصمیم بگیرد که رفتار مخرب خود را علیه ایران متوقف کند، صرف نظر از اینکه چه کسی در کاخ سفید مستقر باشد، ماجرا فرق خواهد کرد.

وزیر خارجه ایران ابراز امیدواری کرد در صورت انتخاب مجدد ترامپ وی هم بتواند متفاوت عمل کند.

ظریف بار دیگر مذاکره مجدد با آمریکا بر سر برجام را رد کرد، و گفت: اگر می خواستیم این کار [مذاکراه مجدد] را انجام بدهیم، چهار سال پیش آن را با دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا انجام می دادیم.وی ادامه داد که ایران تحت هیچ شرایطی مذاکره مجدد در مورد مفاد برجام را مد نظر ندارد.

به نوشته تارنمای سی. بی. اس نیوز، ظریف با تاکید بر اینکه ایران مایل است که آمریکا به توافق هسته ای بازشود، ادامه داد: روشن است که می توانیم راهی برای تعامل مجدد پیدا کنیم. اما تعامل مجدد به معنای مذاکره دوباره نیست. بلکه به معنای بازگشت آمریکا به میز مذاکره است.

وی با اشاره به کارزار فشار حداکثری و تحریم های آمریکا گفت: این مساله به ایران آسیب زده است اما آن نوع تغییر سیاسی را که آمریکا می خواست، ایجاد نکرد، خواه تغییر رژیم که خواست بخش خاصی از دولت فعلی آمریکا بود، خواه آنچه که پرزیدنت ترامپ می خواست که همانا به زانو در آوردن ایران و تحمیل شرایط مذاکره بود.

وزیر خارجه ایران در بخش دیگری از صحبت هایش شرح داد: می دانم بایدن درک می کند که این موضوع [مذاکره مجدد درباره مفاد برجام] رخ نخواهد داد و وی ممکن است که عملکرد متفاوتی داشته باشد.

ظریف ادعاهای نهادهای اطلاعاتی آمریکا درباره دخالت ایران در انتخابات آن کشور را رد کرد و گفت که ترامپ تنها فردی است که مهمترین و موثرترین اهانت ها را به سیستم انتخاباتی آمریکا کرده است.

وزیر خارجه ایران در ادامه گفت که هر کسی که به تضعیف دموکراسی آمریکا علاقه مند باشد فقط از پرزیدنت ترامپ خواهد خواست که به صحبت درباره تقلب و تخلف ها در رای گیری پستی و مسائل دیگری از این قبیل ادامه دهد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 563

به "ظریف تایید کرد؛ نامه ترامپ به ایران رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف تایید کرد؛ نامه ترامپ به ایران رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید