صالحی امیری: IOC متعهد شده به همه ورزشکاران المپیک، واکسن کرونا را برساند، دخالتی در انتخابات فدراسیون فوتبال نداریم

به گزارش مجله حقوق، رئیس کمیته ملی المپیک گفت که این کمیته، دخالتی در انتخابات فدراسیون فوتبال نداشته و نخواهد داشت.

صالحی امیری: IOC متعهد شده به همه ورزشکاران المپیک، واکسن کرونا را برساند، دخالتی در انتخابات فدراسیون فوتبال نداریم

به گزارش خبرنگاران، سیدرضا صالحی امیری درباره شرایط مبهم المپیک توکیو گفت: متأسفانه فضای رسانه ای با فضایی که در آن قرار داریم، متفاوت است. ما با کمیته بین المللی المپیک و ستاد اعزام به المپیک توکیو در ارتباط هستیم و تا روز پنجشنبه، مجموعه ارتباطات ما حاکی از این است که مسابقات حتماً برگزار می گردد. خبر لغو بازی ها توسط ژاپنی ها و کمیته بین المللی المپیک تکذیب شد و برای هماهنگی دوجانبه، جلسه ای با سفیر ژاپن در تهران داشتم. او از قول نخست وزیر و مقامات ارشد این کشور گفت المپیک حتماً برگزار می گردد. کمیته بین المللی المپیک هم مصمم به برگزاری مسابقات است.

وی با بیان اینکه سه فرضیه برای برگزاری المپیک پیش بینی شده است، توضیح داد: خوشبختانه از دو فرضیه عبور کردیم و المپیک با فرضیه سوم برگزار خواهد شد. یک فرضیه، قرمز بودن شرایط است که ورزشکاران دو هفته قرنطینه می شوند و سپس با تست های PCR مسابقه می دهند. بازی ها در این شرایط با پخش تلویزیونی و بدون تماشاگر برگزار می گردد. حالت دوم شرایط زرد یا نارنجی بود که به معنی حضور تماشاگران به صورت محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی و ورزشکاران با قرنطینه لازم بود.

رئیس کمیته ملی المپیک که با برنامه تهران ورزشی گفت وگو می کرد، گفت: حالت سوم، واکسیناسیون همه قهرمانان توسط کمیته بین المللی المپیک، حضور بی دغدغه ورزشکاران و افرادی است که واکسن زده اند و امکان حضور تماشاگر را هم دارد. اکنون در شرایط سوم هستیم. همه در حال دریافت واکسن هستند و کمیته بین المللی المپیک (IOC) متعهد شده به همه ورزشکاران در 206 کشور برای شرکت در المپیک، واکسن را برساند.

صالحی امیری در خصوص برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال اعلام کرد: سیاست ما با وزارت ورزش همسان است. کمیته ملی المپیک، هیچ دخالتی در انتخابات نداشته و نداریم. انتخابات به مفهوم رقابت و حضور حداکثری همه کسانی است که علاقه مند به فوتبال هستند و اگر قرار است فوتبال در این کشور بدرخشد، باید بستر رقابت را برای کسب کرسی های فوتبال فراهم کنیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی با بیان اینکه فوتبال بخشی از زندگی اجتماعی، اوقات فراغت و نشاط مردم است، گفت: این حوزه باید شفافیت لازم را در خود ایجاد کند تا هیچ ابهام و ذهنیتی در جامعه به وجود نیاید. رقابتی شدن و شفافیت جزو مطالبات جامعه از تیم برگزارکننده انتخابات است. ما این تقاضا را مطرح کردیم و تکرار می کنیم که انتخابات بدون رقابتی شفاف بی معنی است و انتخاباتی بدون کمترین حاشیه و شائبه، مورد انتظار همه عزیزان است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 723

به "صالحی امیری: IOC متعهد شده به همه ورزشکاران المپیک، واکسن کرونا را برساند، دخالتی در انتخابات فدراسیون فوتبال نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی امیری: IOC متعهد شده به همه ورزشکاران المپیک، واکسن کرونا را برساند، دخالتی در انتخابات فدراسیون فوتبال نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید