شورای امنیت درباره کرونا تشکیل جلسه می دهد

به گزارش مجله حقوق به نقل از بیزینس اینسایدر، شورای امنیت سازمان ملل برای نخستین بار از شروع شیوع کرونا در دسامبر 2019، قرار است پنجشنبه این هفته به رغم اختلاف نظری که میان اعضای دائم شورا (چین، آمریکا، فرانسه، انگلیس و روسیه) وجود دارد؛ برای صحبت در باب این بیماری همه گیر تشکیل جلسه دهد.

شورای امنیت درباره کرونا تشکیل جلسه می دهد

لازم به ذکر است این نشست غیرعلنی به اصرار 9 عضو غیردائم شورا و با حضور آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد انجام می گردد.

این در حالی است که هفته گذشته نیز، مجمع عمومی سازمان ملل از لزوم همکاری و چندجانبه گرایی در مواجهه با بحران کرونا سخن گفته بود.

با این حال، آمریکا همچنان اصرار می ورزد که هرگونه نشست یا بیانیه ای درباره کرونا با تمرکز بر چین به عنوان منشاء پیدایش بیماری باشد حال آنکه چین پیشتر هشدار داده بود که اگرچه همه گیری کرونا برای نخستین بار از شهر ووهان این کشور شروع شد، اما منشاء پیدایش آن تعیین نیست و ممکن است این بحران نیز یکی از دستاوردهای ارتش آمریکا باشد.

لازم به ذکر است چین و روسیه تنها به شرطی حاضر به تشکیل نشست آینده هستند که به دور از هرگونه سیاست زدگی، تمرکز تنها بر روی شیوع بیماری باشد حال آنکه ظاهراً فرانسه درباره لزوم تشکیل جلسه تردید داشته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 205

به "شورای امنیت درباره کرونا تشکیل جلسه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای امنیت درباره کرونا تشکیل جلسه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید