ساختمان وزارت امور خارجه مسکو، یادگار دوران شوروی، عکس

به گزارش مجله حقوق، در روزهای خاکستری دوران شوروی، کارگرانی که روح بی خدایی و بی دینی در وجود آن ها رخنه نموده بود، گاه به گاه احتیاج به الهام داشتند؛ هر چند آن ها اردوگاه پیشگام و لوکس آرتِک را در سینما، نمایشگاه عظیم دست یافته های مالی در مسکو و متروی مجلل و تزئین شده مسکو را برای افزایش انرژی و روحیه در اختیار داشتند، اما بهشت کمونیستی هنوز متولد نشده بود.

ساختمان وزارت امور خارجه مسکو، یادگار دوران شوروی، عکس

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

بعد از جنگ دنیای دوم، برای مبارزه طلبی تمام شکاکان، یک پروژه جدید و بزرگ معماری شروع شد. ژوزف استالین، پدر و دوست تمام معماران شوروی یک پروژه ساختمانی بزرگ را وعده داد که برای متقاعد کردن مردم روسیه و تمام دنیا طراحی شده بود. این پروژه قدرت افزایش یافته شوروی را پیروزمندانه به نمایش می گذاشت. در سال 1947 در ساعت یک بعد از ظهر 7 سپتامبر، حین جشن هشتصدمین سالگرد مسکو، اولین سنگ بنای هر کدام از برج ها در طی مراسم ویژه ای گذاشته شد.

با بازدید از این برج ها می توانید درباره سرنوشت هر کدام از معمارها و کارگران و همچنین 7 خواهر و اتفاقی که برایشان افتاد بیشتر بدانید. چیزی که امروزه شما شاهدش خواهید بود نمونه مدرن آسمان خراش های استالین است که در عصر حاضر ساخته شده اند. هر چند ساختمان ها از نظر ظاهری به هم شبیه هستند اما هر کدام نقشه خودشان را دارند که در هدف و اندازه هم با یکدیگر متفاوت اند. این ساختمان ها هنوز هم پر از افسانه و داستان هستند. ساختمان وزارت امور خارجه مسکو یکی از برج های استالینی می باشد که در ادامه کمی درباره آن به شما شرح می دهیم.

حقایقی جالب درباره ساختمان وزارت امور خارجه مسکو

در بالای این برج یک منار مخروطی به ارتفاع 20 متر وجود دارد.

حدود 200 اتاق و محل کار در داخل ساختمان وجود دارند که جمعاً مساحتی به اندازه 65000 متر مربع را اشغال می نمایند.

تاریخ اتمام برج در قسمت بالایی منار مخروطی حک شده است.

این ساختمان 18 بالابر سریع السیر دارد.

کف پوش گرانیتی سیاه لابی ورودی در تضاد شدیدی با دیوارهای مرمری روشن است.

در ابتدا این برج تنها ساختمان بدون منار در میان برج های استالینی بود، اما استالین بعد از مرور نقشه ها به معماران دستور داد تا همه را نوک تیز نمایند و خودش روی نقشه ها یک منار تیز کشید.

این برج دارای 27 طبقه و 172 متر ارتفاع بوده و نمای داخلی آن با سنگ و آهن تزئین شده است.

مخروط آهنی بالای برج تصویر سایه آن را شبیه به شش خواهر دیگرش می نماید.

منبع: گردشبان
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 629

به "ساختمان وزارت امور خارجه مسکو، یادگار دوران شوروی، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساختمان وزارت امور خارجه مسکو، یادگار دوران شوروی، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید