رسانه های آمریکایی: اقتصاد چین سریعا در حال بازگشت به جهت قبل است

به گزارش مجله حقوق، به نوشته روزنامه نیویورک تایمز از سرانجام فوریه، بیشتر کارخانه های چینی آغاز به تولید مجدد کرده اند و صادرات این کشور نیز در اوایل فصل بهار وارد ضرباهنگ سریع شده است.

رسانه های آمریکایی: اقتصاد چین سریعا در حال بازگشت به جهت قبل است

با ما همراه باشید و درباره آب و هوای کلگری بیشتر بدانید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رادیو بین المللی چین، چین به عنوان دومین اقتصاد جهان که با مهار موثر شیوع همه گیری کرونا و آغاز روال عادی کار و زندگی زودهنگام، فعالیت مالی روزافزون نیروی موثری به فعالیت و حرکت اقتصاد جهان افزوده است.

اخیرا، تعداد زیادی از رسانه های خارجی با قدردانی از دستاوردهای چین در بازگشایی اقتصاد، این کشور را تنها اقتصاد جهان که کرونا را در سال 2020 پشت سر گذاشت لقب دادند.

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد، از انتها فوریه، بیشتر کارخانه های چینی آغاز به تولید مجدد کرده اند و صادرات این کشور نیز در اوایل فصل بهار وارد ضرباهنگ سریع شده است.

روزنامه وال استریت اخیرا با انتشار گزارشهایی ضمن ستایش دستاوردهای مالی چین خبر داد، چین پناهگاه موسسات خارجی است و امکان دارد چین تنها اقتصاد جهان با رشد مثبت در سال جاری باشد.

در این گزارش ها آمده است، به کمک پیشگیری و مهار کروناویروس و پشتیبانی سیاستها، اقتصاد چین در سه ماهه دوم رشد چشمگیری پیدا کرده و به کمک سیاستهای مالی و پولی صادر شده، اقتصاد چین در حال احیای سریع است و در دو سال آینده رشد خود را حفظ خواهد کرد. به دنبال بازگشایی مصرف چین، میزان فروش برخی موسسات خارجی در چین نیز افزایش یافته که تا اندازه ای خسارات مالی در داخل کشور بر اثر کروناویروس را جبران کرده و بر این اساس، چین به پناهگاهی برای شرکتهای چند ملیتی مانند نایکی و تسلا تبدیل شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 26 مهر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 458

به "رسانه های آمریکایی: اقتصاد چین سریعا در حال بازگشت به جهت قبل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه های آمریکایی: اقتصاد چین سریعا در حال بازگشت به جهت قبل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید