دولت افغانستان 317 زندانی دیگر طالبان را آزاد کرد

به گزارش مجله حقوق، دولت افغانستان امروز گفت در ادامه فرایند تبادل زندانیان 317 عضو طالبان را از زندان های این کشور آزاد کرده است.

دولت افغانستان 317 زندانی دیگر طالبان را آزاد کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شورای امنیت افغانستان امروز (یکشنبه) گفت در ادامه فرایند تبادل زندانیان 317 عضو طالبان در طول دو روز گذشته از ولایت پروان و دیگر ولایت ها آزاد شده اند.

دولت افغانستان تا به امروز 4 هزار و 917 زندانی طالبان را آزاد کرده است.

بنابر اعلام شورای امنیت ملی افغانستان، فرایند آزادی زندانیان طالبان ادامه می یابد تا شمار زندانیان آزاد شده این گروه به پنج هزار و 100 برسد.

زندانیان آزاد شده خارج از فهرست طالبان است و شامل 500 زندانی می شود که محمداشرف غنی، رییس جمهور افغانستان در دهم مرداد، روز اول عید قربان فرمان آزادی آن ها را صادر کرد.

رئیس جمهور افغانستان در سخنانی در عید قربان گفت که سرنوشت 400 زندانی خطرناک طالبان را لویه جرگه این کشور مشخص خواهد کرد.

این در حالی است که دولت افغانستان اعلام کرده 500 زندانی طالبان را به دلیل ارتکاب جرائم اخلاقی و جنایی آزاد نخواهد کرد، موضوعی که صلح در این کشور را با چالش روبرو کرده است.

گروه طالبان یک روز پیش از آغاز عید قربان گفت که فرایند آزادی زندانیان دولت را تکمیل کرده و این انتظار را دارد که طرف مقابل نیز به وعده های داده شده در توافق آمریکا و طالبان عمل کند.

براساس توافق صلح میان آمریکا و طالبان، دولت افغانستان بدون اینکه نقشی در امضای این توافق داشته باشد، متعهد به آزادی 5 هزار زندانی طالبان برای آغاز مذاکره بین الافغانی شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 409

به "دولت افغانستان 317 زندانی دیگر طالبان را آزاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت افغانستان 317 زندانی دیگر طالبان را آزاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید