درخواست دو میلیون دُز واکسن کرونا برای اتباع افغانستانی

به گزارش مجله حقوق، کریم همتی رییس جمعیت هلال احمر در پاسخ به این سوال که آیا جمعیت هلال احمر به وسیله مجامع بین المللی واکسن برای اتباع وارد می نماید، گفت: نکته ای که وجود دارد، این است که جمعیت مهاجران افغانستانی در کشور ما حدود دو الی سه میلیون نفر هستند، این افراد بعضا مشکل شناسنامه دارند و یا کد شناسایی ندارند.

درخواست دو میلیون دُز واکسن کرونا برای اتباع افغانستانی

به گزارش ایلنا، وی ادامه داد: وزارت کشور در کوشش است تا برای این افراد کد شناسایی در نظر گرفته گردد تا بتوانیم واکسیناسیون این افراد را نیز انجام دهیم.

رییس جمعیت هلال احمر توضیح داد: درخواست ما از صلیب سرخ این بود که دو میلیون دُز واکسن برای همین گروه هدف در اختیار ما قرار دهند، تا بتوانیم این افراد را هم واکسینه کنیم.

همتی با بیان اینکه در واکسیناسیون سراسری تفاوتی ندارد که چه کسی واکسن دریافت می نماید، اعلام نمود: در واکسیناسیون سراسری همه افراد باید واکسینه شوند. متاسفانه تا این لحظه تامین این دو میلیون دُز برای این افراد محقق نشده است و ما در حال پیگیری هستیم و تا این لحظه برای این گروه خاص واکسنی در اختیار ما قرار داده نشده است.

وی ادامه داد: اگر این افراد جزو گروه هایی باشند که در اولویت ما هستند واکسن برای آن ها تزریق می گردد به طور مثال اگر یک تبعه افغانستانی در بیمارستان جزیی از کادر درمان است برای این افراد تزریق واکسن انجام می گردد. گروه های هدف این اتباع نیز با دستورالعملی که روز گذشته اعلام شده است، می توانند واکسن کرونا را دریافت نمایند.

رییس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه هموطنان ما در سایر کشور ها نیز واکسن کرونا دریافت نموده اند، توضیح داد: روز گذشته قرار شد وزارت کشور برای این افراد کد اختصاصی اعلام کند تا براساس اولویت افراد 80 سال به بالا نیز بتوانند واکسن دریافت نمایند.

همتی همچنین در مورد شرایط مراکز هلال احمر در سایر کشور ها گفت: شرایط مراکز خارج از کشور جمعیت هلال احمر نسبت به سال 98 و 99 بسیار بهتر شده است. این مراکز سامان گرفته اند، بسیاری از افراد ماموریت شان در این مراکز به انتها رسیده است و این افراد تعیین شده اند.

وی درباره بیمارستان نجف اشرف جمعیت هلال احمر توضیح داد: بیمارستان نجف اشرف یک بیمارستان مجهز و به روزی است، اما با یک سری مسائل اقتصادی روبرو است. اگر ان شاءالله این مسائل حل گردد و دستور مساعدی مبنی بر یاری در آینده به ما داده گردد ما نیز آمادگی داریم در خردادماه بخش هایی مانند اورژانس، رادیولوژی و ... را در این بیمارستان راه اندازی کنیم.

او درباره تفاهم نامه با پادگان ها برای آموزش به سربازان گفت: این تفاهم نامه را در گذشته با معاونت ستاد کل نیرو های مسلح داشتیم. مقرر شده است در 40 پادگان آموزشی در 17 استان کشور مباحث آموزشی از سوی جمعیت هلال احمر به سربازان آموزش داده گردد.

رییس جمعیت هلال احمر توضیح داد: آموزش سربازان در راستای ایجاد یک جامعه تاب آور می تواند موثر باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 922

به "درخواست دو میلیون دُز واکسن کرونا برای اتباع افغانستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست دو میلیون دُز واکسن کرونا برای اتباع افغانستانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید