خضریان: وزیر دفاع درباره حقوق سربازان وظیفه به مجلس پاسخ می دهد

به گزارش مجله حقوق، سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی بیان نمود: عدم اجرای دقیق قانون در مورد حقوق سربازان وظیفه را در قالب سوال از وزیر دفاع پیگیری می کنم.

خضریان: وزیر دفاع درباره حقوق سربازان وظیفه به مجلس پاسخ می دهد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، علی خضریان در مورد حقوق دریافتی سربازان وظیفه، گفت: در ماده 49 و 50 قانون خدمت وظیفه عمومی به صورت شفاف نحوه محاسبه حقوق سربازان تعیین شده است که در حال حاضر حقوق دریافتی سربازان وظیفه با قانون فاصله زیادی دارد.

رئیس کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی کمیسیون اصل 90 در ادامه گفت: با استناد به اظهارات رئیس ستاد کل نیرو های مسلح سربازان وظیفه تنها 13 درصد از حقوق مصوب تمامی سربازان پرداخت می گردد که این میزان حقوق پرداختی به سربازان حتی کفاف مایحتاج روزانه و هزینه رفت و آمد سربازان به محل خدمتشان را هم نمی دهد. این شرایط برای سربازی که متاهل و سرپرست خانوار باشد را بسیار سخت تر خواهد نمود. در شرایط حال حاضر و با توجه به شرایط مالی و تورم فزاینده در کشور، که مسائل معیشتی فراوانی را برای عموم جامعه خصوصا اقشار ضعیف فراهم نموده است و سربازان در حال خدمت نیز عموما از قشر ضعیف و آسیب پذیر جامعه محسوب می شوند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 قانون اساسی گفت: لذا از آنجایی که از رسالت های وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح، پشتیبانی از نیرو های مسلح کشور است و ماده 49 و 50 قانون خدمت وظیفه عمومی، دولت را بر پرداخت 60 تا 90 درصد حقوق پایوران به سربازان مجرد و متاهل ملزم نموده است، تأمین بودجه مورد احتیاج به عهده وزارتخانه دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح است و باید در اختیار نیرو های مسلح قرار گیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از وزیر دفاع این مشکل را در قالب مطرح نموده ام و امیدوار هستیم تا با همکاری این وزارتخانه پرداخت حقوق سربازان وظیفه طبق قانون انجام پذیرد تا بخشی از مسائل این عزیزان مرتفع گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 548

به "خضریان: وزیر دفاع درباره حقوق سربازان وظیفه به مجلس پاسخ می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خضریان: وزیر دفاع درباره حقوق سربازان وظیفه به مجلس پاسخ می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید