خشم اتحادیه اروپا از انگلیس به تحریم سریال ها کشیده شد

به گزارش مجله حقوق، اتحادیه اروپا قصد دارد تا نمایش فیلم و سریال های انگلیسی را در کشورهای این اتحادیه محدود کند.

خشم اتحادیه اروپا از انگلیس به تحریم سریال ها کشیده شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، کمیسیون اروپا تصمیم گرفته است تا نمایش فیلم و سریال های بریتانیا را با این توجیه که تهدیدی برای تنوع فرهنگی در اروپا محسوب می شوند، در شبکه های تلویزیونی و پایگاه های اینترنتی نمایش فیلم و سریال در کشورهای اتحادیه اروپا محدود کند.

طبق گزارشی که در روزنامه انگلیسی تلگراف منتشر شده است، این کمیسیون قصد دارد تا با شروع تحقیقاتی درباره مضرات امپریالیسم فرهنگی بریتانیا، اولین گام را در جهت محدود ساختن پخش محتوای نمایشی کشور انگلیس بردارد. این در حالی است که انگلیس به این تصمیم واکنش نشان داده و تهدید کرده است که از طریق راه های قانونی جلوی این کار را خواهد گرفت.

در سندی که از کمیسیون به بیرون درج کرده، نام شده است که انگلیس با پخش سریال های موفقی همچون تاج و دانتون ابی می تواند تهدیدی برای تنوع فرهنگی در اروپا باشد و احتمال دارد که نتایج تحقیقات اولیه سبب شود تا پخش سریال های بریتانیایی با محدودیت هایی روبرو شود. این مساله می تواند در آینده تاثیر مستقیمی بر سرمایه گذاری های فیلم و سریال های بریتانیا داشته باشد.

منبعی خبری در حکومت انگلیس، کمیسیون اروپا را به این متهم کرده که در جهت توبیخ انگلیس به خاطر خروج از اتحادیه اروپا، اقدام به توبیخ مخاطب های فیلم و سریال های این کشور کرده است. این منبع، خشم اتحادیه اروپا به خاطر جدایی انگلیس از این اتحادیه را تا حدی می داند که تصمیم گرفته مردم را از مشاهده سریال های بریتانیایی محروم کند و تاکید می کند که دلیل تمایل مردم اروپا به تماشای سریال های بریتانیایی محتوای سرگرم کننده و قابل توجه آن هاست.

به موجب دستورالعمل های کمیسیون، 30 درصد آثاری که در پلتفرم ها و شبکه های اروپایی به نمایش درمی آید، باید متعلق به کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشد اما فرانسه که از سیطره زبان انگلیسی واهمه دارد، این اندازه را به 60 درصد افزایش داده است.

طبق این گزارش، در سال گذشته 22 درصد از محتوای شبکه های اروپایی را کشورهای عضو اتحادیه اروپا، هشت درصد را انگلیس و دو درصد را دیگر کشورهای اروپایی تولید کرده بودند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 965

به "خشم اتحادیه اروپا از انگلیس به تحریم سریال ها کشیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشم اتحادیه اروپا از انگلیس به تحریم سریال ها کشیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید