خبرنگاران تکاب پربارش ترین شهر جنوب آذربایجان غربی بود

به گزارش مجله حقوق، مهاباد- خبرنگاران- رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: تکاب در شبانه روز گذشته با 20 میلی متر بارندگی پربارش ترین شهر جنوب آذربایجان غربی بود.

خبرنگاران تکاب پربارش ترین شهر جنوب آذربایجان غربی بود

اردلان محمدپور روز یک شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: با ورود سامانه بارشی به آذربایجان غربی بارش باران در شبانه روز گذشته در مناطق جنوبی استان تداوم داشت و در این مدت علاوه بر تکاب، بارش ها در شاهین دژ 8.2 میلی متر، سردشت 4.8 میلی متر، بوکان 3.2 میلی متر و در مهاباد سه میلی متر ثبت شده است.

وی با اشاره به این سامانه تا روز سه شنبه به فعالیت خود در استان ادامه می دهد اضافه کرد: امروز این سامانه تضعیف شده و فعالیت چندانی ندارد اما روز دوشنبه دوباره تقویت شده و بر شدت فعالیت آن تا روز سه شنبه اضافه کرده می شود.

رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: با خروج این سامانه از روز سه شنبه، سامانه دیگری به آسمان آذربایجان غربی وارد می شود که با استقرا آن بارش ها به صورت پراکنده تا پایان هفته جاری در استان تداوم دارد.

وی در خصوص کاهش دمای هوا در شبانه روز گذشته نیز گفت: با ورود این سامانه میانگین دمای هوا در آذربایجان غربی سه تا چهار درجه سانتی گراد کاهش پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: در شبانه روز گذشته چالدران با دمای منفی 2 درجه سانتی گراد سردترین و سردشت با حداکثر دمای 17 درجه سانتی گراد گرمترین شهرهای استان در شبانه روز گذشته بودند.

محمدپور اضافه کرد: در این مدت دمای هوای ارومیه بین 2 و 14 و دمای هوای مهاباد بین هفت و 16 درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان بود.

اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی دارای 18 ایستگاه هواشناسی اصلی و تکمیلی و بیش از 120 ایستگاه باران سنجی و اقلیم شناسی است که از ایستگاه های هواشناسی استان، 9 ایستگاه اصلی (سینوپتیک) و 9 ایستگاه هم تکمیلی است.

آذربایجان غربی از استان های شمال غربی کشور است که در منطقه ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در آن حدود 340 میلی متر است؛ بارش ها در این استان از آبان ماه شروع می شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 561

به "خبرنگاران تکاب پربارش ترین شهر جنوب آذربایجان غربی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تکاب پربارش ترین شهر جنوب آذربایجان غربی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید