حمله رئیس باشگاه هوفنهایم به ترامپ در واکنش به تلاش او برای تصاحب واکسن کرونا

به گزارش مجله حقوق، رئیس باشگاه هوفنهایم اظهارنظری انجام داد که می تواند او را نزد خیلی ها از جمله دشمنان پرشماری که در فوتبال آلمان دارد، محبوب کند.

حمله رئیس باشگاه هوفنهایم به ترامپ در واکنش به تلاش او برای تصاحب واکسن کرونا

به گزارش مجله حقوق و به نقل از نشریه اشپیگل آلمان، دیتمار هوپ مالک باشگاه هوفنهایم ممکن است به زودی نقش پررنگی در مبارزه با ویروس کرونا ایفا کند.

این میلیاردر آلمانی که اظهاراتش در مورد ناعادلانه بودن قدرت مالی ابرقدرت های فوتبال آلمان به خصوص بایرن مونیخ و بوروسیا دورتموند باعث شده دشمنان فراوانی داشته باشد (او اخیراً به همین دلیل در بازی تیمش مقابل باواریایی ها از سوی هواداران بایرن مونیخ مورد اهانت واقع شد) سهامدار یک شرکت تحقیقاتی در حوزه تولید دارو است که در مراحل سرانجامی تولید یک واکسن برای درمان بیماری کرونا قرار گرفته است.

شرکتی که هوپ مالک بخشی از سهام آن است، کیور واک نام دارد که در شهر توبینگن آلمان واقع شده و از مدتی پیش پروژه تحقیق و تولید داروی کرونا را آغاز کرده و ممکن است در آینده ای نه چندان دور، مراحل ساخت آن را به سرانجام برساند. هوپ سهامدار یک شرکت دیگر به نام بنیاد بیل و ملیندا گیت نیز هست که کنار شرکت کیورواک اقدام به تولید انواع واکسن و دارو برای معالجه انواع بیماری های مسری می کند.

در روزهای اخیر اما خبری منتشر شد که بازتاب گسترده ای در رسانه های مختلف جهان داشت. این خبر از تلاش دولت آمریکا برای به دست دریافت این شرکت و تصاحب واکسن تولیدی آن حکایت داشت، دقیقاً به همین دلیل هم هوپ به صورت غیرمستقیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را هدف نقدها خودش قرار داد و او را به سودجویی و تلاش برای تحقق اهداف شخصی خودش متهم کرد.

هوپ گفت: اگر قرار باشد که ما یک واکسن کارآمد برای ویروس کرونا تولید کنیم، این شخص (دونالد ترامپ) بداند که فقط نباید دستش به این واکسن برسد تا بتواند از مردمش محافظت کند، بلکه بهتر است کمی بیشتر با آنها ابراز همدردی کند و حمایت بیشتری از آنها نشان دهد.

در همین حال، پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد فدرال آلمان به شبکه ARD گفت که قرار نیست واکسن تولیدی شرکت هوپ به آمریکایی ها فروخته شود.

او گفت: تصمیم مدیریت شرکت تصمیم فوق العاده و ارزشمندی بود. او تصمیم گرفته است که در صورت امکان تولید این واکسن، آن را در اختیار همگان بگذارد و صریحاً گفت که در بحبوحه این بحران، چه موضعی دارد، آلمان فروشی نیست.

هورست سیهوفر، وزیر کشور فدرال آلمان هم تأیید کرد که آمریکایی ها با وعده های مالی هنگفت سعی در تطمیع شرکت کیور واک برای تصاحب واکسن تولیدی این شرکت داشته اند. او به نشریه ولتام زونتاگ گفت که ترامپ و دولت او سعی داشته اند که شرکت کیور واک را بخرند تا امتیاز انحصاری تولید واکسن کرونا را از آن خود کنند. او همچنین گفت که ترامپ قصد داشته است تعدادی از دانشمندان آلمانی را به ازای مبالغ هنگفت به آمریکا ببرد و به این شیوه اطمینان حاصل کند که آمریکا به عنوان تولیدکننده واکسن کرونا معرفی می شود.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 150

به "حمله رئیس باشگاه هوفنهایم به ترامپ در واکنش به تلاش او برای تصاحب واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله رئیس باشگاه هوفنهایم به ترامپ در واکنش به تلاش او برای تصاحب واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید