حسابرسی کامل سرخابی ها به انتها رسید، استقلال و پرسپولیس آماده ورود به بازار سرمایه خبرنگاران

به گزارش مجله حقوق، حسابرسی کامل دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در هفته گذشته به خاتمه رسید.

حسابرسی کامل سرخابی ها به انتها رسید، استقلال و پرسپولیس آماده ورود به بازار سرمایه خبرنگاران

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، حسابرسی کامل دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در هفته گذشته به انتها رسید و این دو باشگاه بزودی وارد بازار سرمایه می شوند. از تاریخ 18 فروردین 99 هیات عالی خصوصی سازی جلساتی را به صورت ثابت در سه شنبه هر هفته برگزار کرد که در این جلسات، معاون سازمان خصوصی سازی، مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، مدیران وزارت ورزش و در چند جلسه نیز وزیر اقتصاد و وزیر ورزش حضور داشتند. در این جلسات، حسابرسی 15 سال اخیر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس انجام شد و بنا شده که بدهی های دو باشگاه یا مصالحه و یا پرداخت گردد.

دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مجموعا 721 میلیارد تومان افزایش سرمایه داشتند که در این میان واگذاری دو استادیوم به هر کدام از دو باشگاه به سرمایه های سرخابی ها افزوده است و باعث شده این دو باشگاه از حالت ورشکسته به نقطه ای برسند که اکنون فقط نصف هزینه های لازم برای یک فصل باشگاه را بدهکار هستند.

ظاهرا در 3 ماه اخیر اسناد مرتبط با فرآیند خصوصی سازی تکمیل و در اختیار دو باشگاه استقلال و پرسپولیس قرار گرفته و با قطعیت یافتن این فرایند، اگر اتفاق خاصی رخ ندهد دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از دو هفته آینده وارد بازار سرمایه و بورس خواهند شد و عرضه اولیه آنها ارائه می گردد.

گفتنی است که مقرر شده 100 درصد سهام دو باشگاه واگذار گردد و دولت نیز پس از واگذاری تا مدت 5 سال به حمایت خود از استقلال و پرسپولیس ادامه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 840

به "حسابرسی کامل سرخابی ها به انتها رسید، استقلال و پرسپولیس آماده ورود به بازار سرمایه خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسابرسی کامل سرخابی ها به انتها رسید، استقلال و پرسپولیس آماده ورود به بازار سرمایه خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید