تقلب در انتخابات آمریکا؛ رای دهندگان مرده ای که هنوز زنده اند

به گزارش مجله حقوق، هواداران دونالد ترامپ مدعی شده اند که در انتخابات ریاست جمهوری هزاران رای به نام کسانی به صندوق ریخته شد که زنده نبودند.

تقلب در انتخابات آمریکا؛ رای دهندگان مرده ای که هنوز زنده اند

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

به گزارش بی بی سی، ماریا آردوندو، اهل ایالت میشیگان، تلفنی به ما گفت شاید 72 ساله باشم، اما هنوز جان دارم و نفس می کشم. عقلم خوب کار می نماید و مشکل سلامتی ندارم.

ماریا می گوید که به جو بایدن رای داده است و از این که نامش در فهرست اسامی رای دهندگان ظاهرا مرده این ایالت قید شده است تعجب کرد.

ما در میشیگان با افرادی که وضعی شبیه ماریا دارند صحبت کردیم و با داستان های مشابهی روبه رو شدیم.

در انتخابات های قبلی آمریکا، مواردی از شرکت ظاهری افراد مرده در انتخابات دیده شده است.

این اتفاق ممکن است ناشی از اشتباهات اداری باشد، یا شاید دیگر اعضای خانواده که نام مشابهی دارند از برگه رای آن ها استفاده نموده باشند. اما طرفداران ترامپ ادعا نموده اند که این اتفاق در انتخابات سال جاری ابعادی بزرگ به خود گرفته است.

تصمیم گرفتیم ببینیم آیا مدرکی در تایید این ادعا یافت می گردد یا نه.

10 هزار رای دهنده غیابی مرده در میشیگان؟

این ماجرا با انتشار فهرست اسامی حدود 10 هزار نفر توسط یکی از فعالان طرفدار ترامپ در توییتر شروع شد، فهرستی که ادعا می گردد شامل نام کسانی است که مرده اند، اما در عین حال از ایالت میشیگان در انتخابات شرکت نموده اند.

این ماجرا با انتشار فهرست اسامی حدود 10 هزار نفر توسط یکی از فعالان طرفدار ترامپ در توییتر شروع شد، فهرستی که ادعا می گردد شامل نام کسانی است که مرده اند، اما در عین حال از ایالت میشیگان در انتخابات شرکت نموده اند.

این فرد طرفدار ترامپ فهرستی از نام هزاران فرد را منتشر کرد که مدعی بود زنده نیستند، ولی در انتخابات شرکت نموده اند

ادعا هایی مانند این بار ها در شبکه های اجتماعی مختلف تکرار شده است، از جمله توسط قانون گذاران جمهوری خواه.

این فهرست شامل نام، کدپستی، و تاریخ اخذ برگه رای است. سپس تاریخ کامل تولد و تاریخ کامل وفات در آن ذکر شده است. ظاهرا برخی از این افراد بیش از 50 سال است که مرده اند.

شما می توانید با وارد کردن نام، کدپستی، ماه تولد، و سال تولد یک نفر در یکی از بانک های داده ایالت میشیگان ببینید که او از رای غیابی در انتخابات سال جاری استفاده نموده است یا نه. برای همین آنالیز شرکت اسامی این فهرست در انتخابات کار ساده ای است.

همچنین تاریخ فوت افراد را می توان از چند وبسایت مختلف در آمریکا استعلام کرد.

اما این فهرست 10 هزار نفری یک مشکل اساسی دارد.

شما قطعا در چنین کاری با تطابق های اشتباه روبه رو خواهید شد - فرض کنید شخصی که متولد ژانویه 1940 است در میشیگان رای می دهد، و شخص دیگری که با همان نام و در همان تاریخ در جای دیگری در آمریکا به دنیا آمد بود حالا مرده است. این پیشامد در کشوری به بزرگی آمریکا که جمعیتش حدود 328 میلیون نفر است اصلا نادر نیست، مخصوصا بین نام های مرسوم.

تصادفی 30 نام را برای آنالیز این فهرست انتخابات کردیم و مُسن ترین فرد حاضر را هم به آن ها افزودیم.

از بین این 31 نفر، توانستیم مستقیما با 11 نفر (یا با یکی از اعضای خانواده، همسایه یا کارمند خانه سالمندان) صحبت کنیم و از زنده بودنشان مطمئن شویم.

برخی ها با تجمع در خیابان های دیترویت مدعی تقلب در میشیگان شدند

برای 17 نفر دیگر هیچ مدرکی که فوت را تایید کند در اینترنت وجود نداشت، و ما اسناد معتبری من باب زنده بودنشان بعد از تاریخ ادعایی فوتشان در این فهرست پیدا کردیم. یواش یواش تعیین شد که چه اتفاقی افتاده است - مدارک مختلف را اشتباهی با یکدیگر تطبیق داده بودند.

در سرانجام نیز متوجه شدیم که سه نفر از این افراد واقعا مرده اند. در ادامه به این موارد باز خواهیم گشت.

کشفیات ما

در قدم اول، بانک داده های انتخاباتی رسمی ایالت میشیگان را آنالیز کردیم تا از شرکت این 31 نفر در انتخابات مطمئن شویم - همه شرکت نموده بودند.

سپس سراغ گواهی فوت این افراد رفتیم و یک چیز نظرمان را جلب کرد؛ اکثریت بزرگی از آن ها خارج از میشیگان و در نقاط دیگر آمریکا فوت نموده بودند.

طرفداران دونالد ترامپ مدعی بودند که فهرستی از افراد مرده ای که در انتخابات شرکت نموده اند در اختیار دارند

با خودمان فکر کردیم شاید بد نباشد که ببینیم در بین ساکنان فعلی میشیگان افرادی با همین اسامی پیدا می شوند یا نه.

با آنالیز اسناد عمومی میشیگان و ارجاع به کد برگه های رای غیابی توانستیم تاریخ تولد دقیق کسانی را که رای داده بودند پیدا کنیم - و همان طور که انتظار داشتیم با تاریخ تولدی که در گواهی فوت قید شده بود هم خوانی نداشت.

این مساله به ما اطمینان داد که با دو دسته مختلف سر و کار داریم - آن هایی که رای داده بودند و آن هایی که نام و سن مشابهی داشتند و در جای دیگری فوت نموده بودند.

اما کاری که واقعا دوست داشتیم انجام دهیم صحبت با خود رای دهندگان بود.

من زنده ام!

با روبرتو گارسیا، معلم بازنشسته، در میشیگان تماس گرفتیم. به ما گفت من قطعا زنده ام و قطعا هم به بایدن رای دادم. راستش تنها در صورتی ممکن بود به ترامپ رای بدهم که مرده باشم.

ادعا های تاییدنشده تقلب در انتخابات پیش از سرانجام شمارش آراء در فضا پیچید

ما همچنین یک زن 100 ساله هم پیدا کردیم که به گفته آن فهرست رای دهندگان مرده در سال 1982 مرده بود. او زنده است و در حال حاضر در یکی از خانه های سالمندان میشیگان زندگی می نماید.

اما نتیجه آنالیز های ما در همه موارد چنین صاف و ساده نبود.

وقتی سعی کردیم زن صد ساله دیگری را که به گفته این فهرست در سال 1977 مرده بود پیدا کنیم، متوجه شدیم که او هنگامی که رای غیابیش در ماه سپتامبر اخذ شد هنوز زنده بوده است. اما یکی از همسایگانش به ما گفت که او چند هفته پیش فوت کرد. ما در عین حال توانستیم آگهی ترحیمی پیدا کنیم که در ماه اکتبر منتشر شده بود و حرف آن همسایه را تایید می کرد.

مقامات میشیگان می گویند که اگر فردی رای خود را به صورت غیابی ارسال نموده باشد، اما پیش از روز انتخابات فوت کند، رای او پذیرفته نخواهد شد.

تایید یا رد شمارش رای او در توان ما نبود.

تماس تلفنی با همه این افراد مقدور نبود، برای همین برای تایید زنده بودنشان از راه های دیگری اقدام کردیم.

این راه های دیگر شامل اسناد عمومی ایالتی یا محلی می شد، از جمله فعالیت های کاری و تجاری آن ها.

توانستیم برای زنی که به ادعای این فهرست در سال 2006 فوت نموده بود اظهاریه اقتصادی سال 2020 شرکتی را پیدا کنیم که تحت نام خود او به ثبت رسیده بود.

در فهرست 31 نفره ما 2 مرد دیگر هم بودند که چند وقتی از فوتشان می گذرد، اما بنا بر اطلاعات موجود در بانک داده های انتخاباتی به نامشان رای ثبت شده بود - با کدپستی و سال تولد صحیح.

ما فهمیدیم که هر دو نفر پسری هم نام خود دارند که در حال حاضر در همان آدرسی زندگی می نمایند که پدرانشان پیش از فوت زندگی می کردند.

در هر دو مورد یک رای به نام پدران درگذشته ثبت شده بود.

مقامات انتخاباتی محلی به ما گفتند که یکی از این آراء شمرده شده است، اما هیچ مدرکی که نشان دهد پسر نیز در انتخابات شرکت نموده است وجود ندارد.

در خصوص دیگر کسی که رای داده بود در واقع پسر آن فرد بود، اما رای را اشتباهی به نام پدر ثبت نموده بودند.

موضوع آمار در میان است

31 موردی که ما آنالیز کردیم تنها نمونه کوچکی از 10 هزار نام موجود در این فهرستی است که طرفداران ترامپ به آن ارجاع می دهند، اما خیلی تعیین کاستی های آن را نشان می دهد.

ساکنان میشیگان با حضور در خیابان ها پیروزی جو بایدن را جشن گرفتند

آنالیز های ما تعیین می نماید که تقریبا در تمامی این 31 مورد اطلاعات رای دهندگان واقعی در میشیگان با گواهی فوت افرادی که نام و ماه و سال تولد یکسانی در سراسر آمریکا دارند به شکل اشتباهی تطابق داده شده است.

پروفسور جاستین لویت، کارشناس قوانین دموکراسی، می گوید اگر فهرست های مختلف را صرفا بر اساس نام و تاریخ تولد تطبیق دهید، آن هم در ایالتی به وسعت میشیگان، قطعا با موارد مثبت اشتباه روبه رو خواهید شد.

به این می گویند مشکل تاریخ تولد - دو دانش آموز حاضر در یک کلاس به احتمال زیاد در یک روز به دنیا آمده اند.

برای همین اگر میلیون ها رای دهنده میشیگانی را با اطلاعات فوتی ها در سراسر آمریکا مقایسه کنید، قطعا به موارد مشابهی برخورد خواهید کرد، مخصوصا اگر تاریخ دقیق تولد رای دهندگان ثبت نشده باشد.

آقای لویت می گوید موضوع آمار در میان است. اگر اطلاعات میلیون ها نفر را با اطلاعات میلیون ها نفر دیگر تطبیق دهید، تعداد موارد تطابق اشتباهی قطعا قابل توجه خواهد بود. ما قبلا هم با این مساله برخورد داشته ایم.

ماریا آردوندو حالا که رایش به سلامت ثبت و شمارش شده است منتظر تشکیل دولت جدید است و به ما می گوید او معاون خیلی خوبی برای اوباما بود. خیلی خوشحالم. انگار که باری از دوشم برداشته شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 589

به "تقلب در انتخابات آمریکا؛ رای دهندگان مرده ای که هنوز زنده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقلب در انتخابات آمریکا؛ رای دهندگان مرده ای که هنوز زنده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید