تظاهرات هزاران نفری با شعار نمی توانم نفس بکشم در آمستردام

به گزارش مجله حقوق، هزاران نفر از معترضان با سردادن شعار نمی توانم نفس بکشم در مناطق مرکزی شهر آمستردام پایتخت هلند تظاهرات کردند.

تظاهرات هزاران نفری با شعار نمی توانم نفس بکشم در آمستردام

به گزارش گروه بین الملل مجله حقوق به نقل از رویترز، هزاران نفر از معترضان در همبستگی به سیاهپوستان آمریکایی در خیابان های شهر آمستردام تظاهرات کردند و اعتراض خود را نسبت به قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی اعلام کردند.

بر اساس این گزارش، تظاهرات کنندگان شعار نمی توانم نفس بکشم را سر می دادند. بیش از 10 هزار نفر از مردم در این تظاهرات شرکت نموده و درخواست دولت برای رعایت فاصله اجتماعی را نادیده گرفتند. تظاهرات کنندگان شعارهایی را در حمایت از سیاهپوستان سردادند.

این تظاهرات موجب اختلال در ترافیک شهری شد ولی هیچ گونه خشونتی گزارش نشده است.

یک افسر سفیدپوست در آمریکا روز دوشنبه گذشته یک مرد سیاهپوست غیرمسلح را در شهر میناپولیس به قتل رسانده است. این مرد سیاهپوست حدودا 40 ساله غروب دوشنبه به وقت محلی با رفتار خشن پلیس روبرو شد به طوری که ماموران پلیس به او دستبند زدند و وی را با صورت روی زمین خواباندند.

بر اساس ادعای پلیس، این مرد سیاهپوست که مسائل پزشکی داشته است پس از انتقال به یک بیمارستان جان خود را از دست داده است. فیلم های منتشر شده از سوی عابران نشان می دهد که این مرد سیاهپوست با فشار زانوی یک افسر پلیس میناپولیس روبرو شده و مرتبا فریاد می زند: نمی توانم نفس بکشم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 317

به "تظاهرات هزاران نفری با شعار نمی توانم نفس بکشم در آمستردام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات هزاران نفری با شعار نمی توانم نفس بکشم در آمستردام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید