به ستاد کرونا گفته&zwnjایم خواهان آموزش&zwnjهای حضوری هستیم؛ برای بعضی پایه&zwnjها آموزش مجازی مشکل است

به گزارش مجله حقوق، تهران (پانا) - وزیر آموزش وپرورش در دوازدهمین برنامه گفتگوی هفته با تأکید بر کوشش های شبانه روزی همکارانش در نه ماه گذشته اظهار کرد جامعه اطمینان داشته باشد در ایام کرونا فرزندانشان تمامی آموزش های لازم را فرا خواهند گرفت.

به ستاد کرونا گفته&zwnjایم خواهان آموزش&zwnjهای حضوری هستیم؛ برای بعضی پایه&zwnjها آموزش مجازی مشکل است

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز محسن حاجی میرزایی در دوازدهمین نشست از سلسله برنامه های مصاحبه با محور تحول که با حضور رئیس سازمان بازرسی کل کشور و جمعی از معاونانشان و اعضای شورای معاونان وزارت آموزش وپرورش، مدیران کل استان ها و روسای 760 منطقه آموزش وپرورش سراسر کشور که به وسیله ویدیو کنفرانس و شبکه شاد در برنامه حضور داشتند، برگزار گردید، اظهار کرد: در کنار مسائل ناشی از شیوع کرونا فرصت های خوبی نیز ایجاد شد که یکی از این فرصت ها این است که هر هفته همایشی با مشارکت بیش از 700 نفر از مدیران تصمیم گیر آموزش وپرورش برگزار می کنیم درحالی که قبل از کرونا چنین جلسه ای سالی یک بار برگزار می شد.

وی گفت: جامعه، ساختن هویت و شخصیت دانش آموزان و ساختن آینده را به آموزش وپرورش سپرده است و خانواده ها نیز بهترین سرمایه شان را به ما سپرده اند بنابراین سرمایه اصلی ما اعتمادی است که خانواده ها به ما دارند.

وزیر آموزش وپرورش اعتماد جامعه را امری ضروری برای تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت برشمرد و مطرح کرد: باید مراقب اعتماد جامعه باشیم و باید کارمان را باکیفیت انجام و اهدافمان را محقق سازیم.

وی وجود بازرسی را شرط ضروری حرکت در جهت اهداف دانست و ادامه داد: بازرسی از اجزای مهم مجموعه آموزش و پرورش است و بدون آن اهداف محقق نمی گردد بنابراین بازرسی را جز مهم تداوم کارها می دانیم پس اگر کار به خوبی انجام گردد که نشانه همکاری و همراهی های خوب دو دستگاه است جهت آینده نیز هموار می گردد.

حاجی میرزایی اعلام کرد: با شیوع کرونا همه بخش های جامعه غافلگیر شدند چراکه تا پیش ازاین راه و روش هایی برای انجام فعالیت ها وجود داشت و همه چیز با آن روش ها تنظیم شده بود اما به یک باره همه روش ها و مأموریت های ما با مخاطره روبه رو شد و باید در شرایط جدید هم راهی می ساختیم و هم راهی را طی می کردیم.

وی اضافه کرد: باوجود کرونا، همه جهت صدساله ای که طی شده بود را باید تغییر می دادیم، بنابراین از اسفند گذشته بخش عظیمی از همکاران ما به مرخصی نرفتند و شبانه روز کارکردند تا به جامعه این اعتماد را بدهند که فرزندانشان بدون آموزش نخواهند ماند.

عضو کابینه تدبیر و امید با اشاره به بهره مندی بیش از 70 درصدی دانش آموزان از آموزش های شبکه شاد، اظهار کرد: در میان اپلیکشن های فضای مجازی، هیچ ابزاری به اندازه شاد گسترده و کاربردی تر نیست به طوری که شاد عظیم ترین شبکه اینترنتی داخل کشور است.

وی با اشاره به تمجید رهبر معظم انقلاب از عملکرد آموزش وپرورش در روبرو با کرونا و راه اندازی شبکه شاد، توضیح داد: البته شرایط به گونه ای نیست که همه دانش آموزان از شاد استفاده نمایند بنابراین مدرسه تلویزیونی را با همکاری صداوسیما راه اندازی کردیم. خوشبختانه دسترسی به تلویزیون گسترده است و پوشش شبکه ای تلویزیون بالای 97 درصد است.

وزیر آموزش وپرورش توضیح داد: علاوه بر آموزش های شاد و مدرسه تلویزیونی برای آن دسته دانش آموزانی که به هیچ یک از آموزش های مجازی دسترسی ندارند، توسط راهبران آموزشی، بسته های آموزشی ارائه می گردد و حتی در بعضی روستاهای کم جمعیت آموزش ها به صورت حضوری انجام می گردد.

وی گفت: همیشه به ستاد کرونا گفته ایم خواهان آموزش های حضوری هستیم چراکه برای بعضی پایه ها مانند پایه اول دبستان و یا واحدهای عملی رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش، آموزش مجازی مشکل است. از طرفی هیچ نوع آموزشی جایگزین آموزش های حضوری و مدرسه نیست زیرا دانش آموز در محیط مدرسه تنها آموزش نمی بیند بلکه فرایند تربیت او در مدرسه محقق می گردد.

حاجی میرزایی گفت: همراهی و همکاری صددرصدی با سازمان بازرسی را شرط تحقق مأموریت های خود می دانیم بنابراین ما در برابر قانون خاضع هستیم. به دنبال آن هستیم تا از اعتماد جامعه به نظام مراقبت کنیم و امیدوارم این نشست مشترک به بهتر شدن همکاری بین دو دستگاه بینجامد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: law10.ir شناسه مطلب: 626

به "به ستاد کرونا گفته&zwnjایم خواهان آموزش&zwnjهای حضوری هستیم؛ برای بعضی پایه&zwnjها آموزش مجازی مشکل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به ستاد کرونا گفته&zwnjایم خواهان آموزش&zwnjهای حضوری هستیم؛ برای بعضی پایه&zwnjها آموزش مجازی مشکل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید